З 1 липня в Україні будуть жорсткіше карати за водіння у п’яному вигляді

Поділитися:

З 1 липня водіїв на дорогах чекає посилення штрафів і посилення відповідальності за їзду в нетверезому вигляді. Така ситуація буде регламентуватися новим законом № 7279-д.

На даний момент штраф за водіння в нетверезому вигляді становить в Україні 10 200 гривень. З 1 липня ця сума істотно зросте і водіям доведеться викласти за порушення закону суму від 17 до 34 тисяч гривень.

Повторне порушення закону буде каратися штрафом у розмірі 51 тисяча гривень. Крім грошового штрафу, у водія відберуть права на водіння транспортного засобу терміном на три роки.

Якщо водіння в нетверезому вигляді спровокує ДТП з тілесними ушкодженнями, то відповідальність для водія стане не адміністративною, а кримінальною.

Допустимою нормою алкоголю в крові вважається не більше 0,2 проміле.

Під кримінальну відповідальність потраплятимуть порушення: Водіння в будь-якому вигляді сп’яніння (алкогольне, наркотичне, медикаментозне) – будь-яка, яке призвело до зниження концентрації уваги за кермом; Передача права водіння транспортного засобу особі, яка перебуває в будь-якому з видів сп’яніння; Відмова водія від проведення медичного огляду на визначення стану сп’яніння. А також вживання водієм будь-яких заборонених речовин, медичних препаратів або алкоголю після скоєння наїзду, але до приїзду патрульної машини.

Як повідомлялося раніше, у Верховній Раді України збираються зареєструвати законопроект №3613, який передбачає більш жорсткі санкції щодо питання реструктуризації боргу українців за комунальні послуги: тепер з незгодних буде вилучатися штраф в розмірі 50% від загальної суми заборгованості. Відповідну ініціативу проявило Міністерство розвитку громад і територій України.

Також, з 23 травня підприємці-платники єдиного податку за незбереження первинних документів, що підтверджують показники, внесені в Книгу обліку доходів або Книги обліку доходів і витрат, будуть платити штраф в розмітити 1020 гривень.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Травня 2021 року - 22:30
Підвищення передбачено в бюджеті України на 2021 рік
18 Травня 2021 року - 19:59
Найбільш популярною сферою для українців, які шукають роботу, залишається торгівля
18 Травня 2021 року - 18:30
Отримання Україною цієї позики було остаточно прийнято 11 травня на...
18 Травня 2021 року - 15:30
Представники природоохоронної організації обіцяють застосувати всі юридичні засоби, щоб зупинити...