«Юрій Вітренко – фінансист, але не енергетик» – Сергій Лямець

Поділитися:

Верховна Рада України провалила призначення Юрія Вітренко першим віцепрем’єр-міністром – міністром енергетики. Призначення Вітренко першим віцепрем’єр-міністром – міністром енергетики повторно винесуть на голосування в січні.

У кулуарах ВР ходять чутки, що така посада може стати випробувальним терміном перед прем’єрством.

«Вітренко зручний профспілці великих споживачів електроенергії на противагу профспілці великих виробників електроенергії», – так кажуть про спроби влади все-таки протягнути Вітренко в Міненергетики.

Як повідомило джерело, український олігарх Ігор Коломойський визнає Вітренко як професіонала, але це не його людина.

«Вітренко встановить зрозумілі правила на ринках без преференцій якихось груп. Зокрема, знову запустить атомну енергетику», – розповіли експерти.

Свою думку про призначення чиновника висловив український журналіст Сергій Лямець в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Чесно кажучи, я очікував, що його відразу призначать. І вже готувався критикувати це рішення. Але я приємно здивований тим, що парламент відмовився це робити. Я не знаю, що послужило цьому реально причиною. Але, як на мене, то це розумне рішення», – сказав журналіст.

Він вважає, що тут можна згадати відразу декілька можливих причин того, чому Вітренко відмовилися призначити на настільки важливий стратегічний пост.

«Перша причина полягає в тому, що пан Вітренко не є професійним енергетиком. Він в першу чергу професійний фінансист. Це вже трохи інша спеціальність. Звичайно ж існує думка про те, що керувати підприємством, особливо великим холдингом, може навіть кухарка. Тобто Міністерством енергетики може управляти й не енергетик, а той же фінансист. Але я думаю, що це не той випадок. Є профільні міністерства, якими повинні керувати фахівці. Головною причиною відмови було те, то у пана Вітренко є досить сумний бекграунд. Тобто він вже засвітився в декількох таких речах, які складно поєднати з обіцянками нової влади призначати лише перевірених і не заплямованих людей. Вітренко не співвідноситься з такими», – пояснив головні причини фахівець.

Тут можна згадати скандал з українським олігархом Ігорем Коломойським.

«Якщо я вірно пам’ятаю, то раніше «Укрнафту» ледве не розділили на дві компанії. Передбачалося повне юридичне відсторонення і тоді існував ризик того, що пану Коломойському віддадуть профільний бізнес «Укрнафти» – саму видобуток ресурсу. Ходили чутки, що саме такий план існував. Тоді б державі залишилися непрофільні галузі та їх борги, а Коломойський отримав би найсмачніше з «Укрнафти», – заявив він.

Також журналіст згадав і можливу змову при голосуванні за кандидатуру Вітренко. Він припустив, що люлі Коломойського в парламенті повинні були лобіювати його призначення. Серед них був і пан Герус.

«В останній рік пан Герус точно зарекомендував себе, як лобіст пана Коломойського», – підвів підсумки фахівець.

Нагадаємо, що час на посаді тимчасового глави стратегічного енергетичного міністерства Юрія Бойка вийде вже в січні.

Хоча кандидатуру Вітренко просували в Офісі президента, а сам пан Вітренко говорив про те, що не міг відмовити Шмигаль. Але, все ж парламент не підтримав такого призначення.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб
21 Червня 2021 року - 11:15
Українці не вірять у справедливість судової системи