ЄС видав 600 млн євро допомоги бізнесу Донбасу

Поділитися:

Європейський Союз виділив 600 мільйонів євро малому і середньому бізнесу з прифронтових територій України у рамках програми FinancEast. За словами керівника сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіана Хелла, цією допомогою скористалися вже 150 підприємств на тій території Донбасу, яку контролює українська влада.

Посадовець розповів, що спочатку програму, ініційовану у 2017 році, було профінансовано на 15 мільйонів євро. А нині фінансування становить 75 млн євро. Доступні два напрямки: гранти для зменшення банківських ризиків під час кредитування бізнесу та прямі гранти, які передбачають компенсацію – половину вартості інвестпроектів. Найбільше коштів спрямовано на інвестиційний розвиток.

У результаті співпраці банку KfW з Фондом розвитку підприємництва, «Ощадбанком», «Укгазбанком» і компанією «ОТП-лізинг» – українському бізнесу надано доступ до грантових фондів, які беруть на себе половину виплат за кредитом чи лізинговою угодою.

У ЄС сподіваються, що така допомога дозволить відновити довіру банків до кредитування бізнесу поблизу лінії протистояння, адже там ризики значно вищі.

До програми можуть долучитися мікро-, малі та середні підприємства з лімітом штату 250 осіб та річним доходом до 10 мільйонів євро у гривневому еквіваленті. Гранична сума кредиту чи лізингу – 400 тисяч євро (у гривні), нижня межа – відсутня.

Програма впроваджена у рамках ініціативи EU4Business у партнерстві з Фондом розвитку підприємництва.

Раніше ми повідомляли, що Європейський Союз фінансово підтримає українські регіони. Стартує нова програма «Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України».

Також ми писали, що Європейський Союз планував ввести Covid-паспорти.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Липня 2021 року - 22:47
Про це повідомляється у проекті постанови Кабміну
26 Липня 2021 року - 21:30
У МЗС наголошують, що країни можуть змінювати правила в'їзду.
26 Липня 2021 року - 19:29
Державна програма почне діяти з 1 січня 2022 року
26 Липня 2021 року - 18:33
В НКРЕКП повідомили, що в Україні мають намір вирівняти тарифи...