ЄС проведе експертизу будівництва ГЕС на Дністрі

Поділитися:

Європейський союз проведе експертизу впливу будівництва гідроелектростанції на Дністрі. Відповідне звернення направлять до Євросоюзу Молдова й Україна.

Про такі плани розповів міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску.

За його словами, дане питання – під пильною увагою молдовської влади, яка виступає за те, щоб ЄС брав участь у відповідних переговорах щодо експлуатації річки. Також країни потребують допомоги у вирішенні проблем щодо Дністра.

«Зараз ми разом із Україною обговорюємо підготовку спільного звернення до ЄС із проханням провести екологічну експертизу впливу гідроелектростанції на річку Дністер», – наголосив він.

Чиновник сподівається, що за декілька тижнів Кишинів разом з Києвом досягнуть угоди, підготувавши відповідне звернення.

Тільки-но направлять звернення в ЄС – налагодять діалог щодо екологічної ситуації щодо річки Дністер вже за участю Євросоюзу з метою мінімізації проблеми в цьому районі.

Раніше ми писали про те, що відбулася нарада за участю інженерів, архітекторів, представників обласної та місцевої влади. У ході переговорів фахівці вивчили ескізи проекту з відновлення ДніпроГЕС, а також обговорили різні організаційні моменти, попередньо назвавши час, коли розпочнуться реконструкційні роботи.

Також повідомляли, що в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів заявили про призупинення будівництва шести нових гідроелектростанцій на Дністрі у зв’язку з економічною недоцільністю.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Січня 2022 року - 16:29
З часом дозволять витрачати отримані кошти на оплату комунальних
26 Січня 2022 року - 15:59
У зіткненнях постраждали вісімнадцять поліцейських та троє активістів
26 Січня 2022 року - 15:33
Причина – велика кількість хворих
26 Січня 2022 року - 13:24
Перехід на низьковуглецеві методи та відмова від сільського господарства