«ЄБРР прораховує свої ризики через пандемію» – експерт

Поділитися:

Президент Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Оділь Рено-Бассо в кінці березня приїхала з першим робочим візитом в Україну. Вона зустрілася з главою держави Володимиром Зеленським.

В Офісі Президента представнику ЄБРР розповіли про ухвалення нових приватизаційних законів і реформу поліції.

На думку Володимира Зеленського, ухвалення цих законів сприяє залученню нових інвесторів в країну. Як заявив президент, «Україну і ЄБРР пов’язують добрі відносини і багато важливих проектів, в які Україна вкладає душу, а ЄБРР – віру і гроші».

Президент України зазначив, що Київ зацікавлений у створенні ринкових умов у всіх секторах економіки і залученні інвесторів до проведення прозорої приватизації.

Крім того, на зустрічі обговорювалося продовження реформи фінансового і банківського секторів України.

Представники Мінфіну повідомили Оділь Рено-Бассо про те, що Міністерство фінансів подало на розгляд Кабінету міністрів законопроект про приєднання Ощадбанку до системи гарантування вкладів фізосіб, що теж має посилити приплив інвестицій.

Оділь Рено-Бассо зазначила, що в подальшій співпраці з ЄБРР важливими питаннями будуть підтримка Банком реалізації проектів у публічному секторі, збільшення рівня інвестицій для впровадження проектів модернізації та подальшого розвитку транспортної інфраструктури в Україні, підтримка енергетичного сектору та інших важливих проектів.

У 2020 році через пандемію коронавірусу COVID-19 темпи реалізації проектів, які підтримуються ЄБРР, сповільнилися у порівнянні з 2019 роком. Незважаючи на це, завдяки ефективній співпраці української сторони і ЄБРР у 2020 році були укладені угоди в обсязі 643,5 млн євро у різних секторах.

Про співпрацю України з ЄБРР обговорили в ефірі телеканалу “Перший Діловий” з експертом з міжнародних питань Валентином Стефановичем. Зокрема, він розповів, які основні причини скорочення фінансування.

“Що стосується скорочення фінансування, мені здається, все-таки основними питаннями були пандемія, Covid-19. Тому що весь світ бореться із цим злом. І фінансові інституції – не виняток. Вони дивляться на свої ризики. Я не думаю, що ця тенденція збережеться у майбутньому, тому що ми все-таки в пріоритеті у них.

Вивчаючи і аналізуючи ті проекти, в які вони планують інвестувати (це і дорожня сфера і “Нафтогаз”, проекти з енергетики, зеленої енергетики). Я думаю, ці тенденції збережуться. Мені здається, це тимчасовий епізод, який пов’язаний з пандемією “, – зазначив експерт.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:30
Вже засуджені колишній керівник і три співробітники газового термінала в...
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...