Японія може відкрити нафтові резерви для стабілізації цін

Поділитися:

Японська влада задля стабілізації цін на нафту почала обговорювати конкретні заходи стосовно випуску на ринок запасів ресурсу зі стратегічного резерву, пишуть ЗМІ, посилаючись на джерела в уряді.

За законодавством країни, використання резервних запасів нафти дозволене за умови дефіциту поставок на тлі глобальних проблем на ринку чи стихійного лиха. До такого кроку влада Японії вдавалась після землетрусу і цунамі у 2011 році на північному сході країни, також в час війни у Перській затоці 1991 року.

Проте зараз влада у пошуку більш гнучких способів виведення запасів нафти на ринок.

Офіційно, за даними Міністерства економіки країни, наприкінці вересня у десяти державних та приватних сховищах було 74,2 мільйонів кілолітрів нафти. Їх достатньо на 235 днів для потреб країни.

Факт обговорення відповідного питання на урядовому рівні фактично підтвердив прем’єр Японії Фуміо Кісіда. Він зазначив, що наразі розглядають, що можна зробити спільно зі Сполученими Штатами та іншими зацікавленими державами.

Раніше влада країни вже схвалила низку заходів, які покликані підтримати галузь. Так, у разі перевищення середнього рівня вартості літра найбільш поширеного бензину марки «Регулар» 170 єн (1,49 долара) – з бюджету на субсидії буде виділено постачальникам по 5-ть єн на літр для утримання цін і недопуску їх підвищення.

Нагадаємо, у п’ятницю, 19 листопада, ціни на нафту зросли. Це сталось на тлі різких коливань напередодні на сигналах про те, що США та Китай готуються розпочати продаж сировини зі стратегічних резервів. Про це свідчать дані біржі.

Також повідомляли, що США просять країни-споживачі нафти поповнити ринок вільними запасами.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу