“Якщо Білорусь перекриє електроенергію, Україні доведеться просити допомоги у Росії”, – експерт

Поділитися:

Ситуація з мігрантами на білорусько-польському кордоні змусила Україну потурбуватися про свою безпеку. Київ повертається до проекту “Стіна” і зміцнюватиме тепер кордон і з РФ, і з Білоруссю.

«У планах МВС – через два роки завершити обладнання кордону з РФ і зробити те саме з українсько-білоруським кордоном. “Це й інженерні споруди, виконані фахівцями, і загалом новий інтелектуальний кордон, який дозволить прикордонникам на 100 відсотків контролювати кордони нашої країни», – заявив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

З цією метою МВС розраховує отримати з держбюджету на 2022 рік 17 млрд гривень: 10 млрд – на кордон з РФ і 7 млрд – з Білоруссю.

«У МВС України визначили десять потенційно небезпечних маршрутів, якими могли б скористатися мігранти, які прямують з Білорусі. Переважно це ділянки довжиною близько 270 кілометрів, розташовані поблизу автомобільних пунктів пропуску. Ці ділянки вздовж усього кордону. Найбільше їх у Волинській області, бо вона найближча до Польщі», – уточнюють у МВС.

Саме їх насамперед і збираються зміцнювати найпростішими конструкціями.

Надалі, якщо буде виділено кошти, на кордоні з Білоруссю планується вирити загороджувальний рів, побудувати паркан, що захищає від вандалів, а також вежі спостереження та дорогу, паралельну кордону.

Як вплине міграційна криза та дії України та Білорусі на економічний зв’язок між країнами? Про це розповів український експерт Руслан Осипенко в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Зараз Україна надзвичайно залежить від своїх сусідів. Від Білорусі ми зараз більше залежимо на енергетичному рівні. Адже дуже великі перетікання електроенергії ми беремо саме від цієї країни. І якщо надалі Україна й надалі показуватиме стійку проєвропейську позицію щодо Білорусі, країна у відповідь може використати цей важіль впливу та просто перекрити Україні електроенергію. Тоді нам взагалі доведеться йти у пошуках енергетичного ресурсу до Росії. Адже з останньої ми фактично перебуваємо у єдиній енергосистемі. Тобто обставини можуть просто штовхнути йти на переговори з Росією. А це, звичайно, найгірший варіант для нашого українського керівництва», — сказав експерт.

Експерт пояснив, що тут між собою пов’язані одразу три чинники – і політична та економічна позиції, а також питання безпеки країни.

«Україна зараз перебуває між двома вогнями. Інші європейські країни зараз перебувають «під парасолькою» Брюсселя, тому вони мають більше резервів і фінансів на випадок загострення будь-яких таких ситуацій. Україна ж залишається досі поза Європейським Союзом, на проміжному етапі, тому для нашої країни ці загрози як ніколи реальні», — вважає він.

Нагадаємо, що з 6 листопада Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну.

При цьому напередодні глава Міненерго Герман Галущенко під час питань уряду в Раді заявив, що жодного кіловата електроенергії з Білорусі не надходило.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Грудня 2021 року - 7:42
Техніка вже заступила на бойове чергування на курильському острові Матуа
2 Грудня 2021 року - 22:22
В Україні відкриють 100 офлайн-центрів підтримки для надання допомоги під...
2 Грудня 2021 року - 20:43
Ціна питання — 9 мільярдів гривень, проте судова тяганина зайшла...
2 Грудня 2021 року - 16:02
Кількість країн, які передають дані про виявлення штаму коронавірусу «Омікрон»...