Втрати від коронавируса складуть 10% світового ВВП

Поділитися:

Глобальні економічні втрати в результаті пандемії коронавируса нового покоління SARS-CoV-2 можуть скласти 8,8 трлн дол або майже 10% світового ВВП, повідомив Азіатський банк розвитку (АБР) в своєму актуалізованому прогнозі.

Банк, який базується в Манілі прогнозує такі втрати в разі тривалих карантинних обмежень строком до шести місяців. У разі короткострокового локдауна до трьох місяців втрати можуть скласти 5,9 трлн доларів, що еквівалентно 6,4% глобального ВВП. Нові цифри більш ніж удвічі перевищують прогнози, зроблені самим АБР тільки в березні і квітні, а також розрахунки Світового банку і Міжнародного валютного фонду.

Для азіатсько-тихоокеанського регіону АБР прогнозує втрати в обсязі 1,7 трлн доларів випадку короткострокового карантину і в обсязі 2,5 трлн доларів – в разі довгострокового.

“Ці втрати буде важко компенсувати. Більш того, не можна виключати можливість фінансової кризи, якщо не вдасться вчасно стримати пандемію і тим самим запобігти великі дефолти та банкрутства “, – попереджають експерти АБР.

Як повідомлялося раніше, в Сполучених Штатах Америки рівень безробіття подолав позначку в 36 млн чоловік, досягнувши критичних показників в порівнянні зі статистикою попередніх років.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Травня 2021 року - 15:31
За кількістю нових випадків заражень Україна - на четвертому місці.
15 Травня 2021 року - 14:00
Найбільше українських заробітчан чекають в Польщі, Чехії, Німеччині, Литві та...
15 Травня 2021 року - 12:26
Якщо одержувач пенсії приховує своє працевлаштування, може утворитися переплата, яка...
15 Травня 2021 року - 11:57
557 "злодіїв в законі" і 111 кримінальних авторитетів, які є...