Влада столиці вводить авансовий платіж за опалення

Поділитися:

У мерії Києва повідомляють, що в столиці з липня запроваджується добровільний авансовий платіж за опалення в розмірі 10 гривень за квадратний метр. У КМДА пояснили, що таке рішення покликане убезпечити від ризику суттєвого фінансового навантаження на споживачів вже найближчої зими через ріст вартості тепла і гарячої води у платіжках.

У КМДА нагадують, що тарифи ростуть через скасування в травні дії положення про ПСО – спеціального зобов’язання купівлі природного газу для теплопостачальних підприємств, які покладалися на «Нафтогаз», враховуючи соціальну функцію ТКЕ у процесі надання послуг споживачам. Тепер теплопостачальні компанії купують паливо за ринковими цінами, які різко підвищилися порівняно з минулим роком. «Нафтогаз» пропонує граничну ціну на довгий час, проте й вона вища за ту, яку закладено в тариф.

У мерії додають, що у зв’язку з цим восени у Києві та інших містах очікується зростання тарифів на гарячу воду та опалення на 30-40%.

У «Київтеплоенерго» уточнили щодо третього платежу – це буде окремий рядок із авансовим платежем за опалення у платіжках. За червень – кияни його одержать уже в липні. Він буде на добровільній основі.

Нагадаємо, що також компанія «Нафтогаз» планує в липні ввести новий тариф на газ для населення. Причому це буде не місячний тариф, а сезонний.

Також ми писали про те, як зміняться тарифи в липні.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
16 Жовтня 2021 року - 11:10
Українці не хочуть вакцинуватися
16 Жовтня 2021 року - 10:12
Нові заходи набудуть чинності вже 8 листопада
16 Жовтня 2021 року - 9:43
Один з авіалайнерів з новим українським номером UR-CTC 14 прибув...
16 Жовтня 2021 року - 8:41
Такі дані відомство представило станом на 13 жовтня 2021 року