Венеціанська комісія похвалила керівництво України

Поділитися:

Венеціанська комісія опублікувала висновок, в якому позитивно оцінила законопроект ініційований президентом Володимиром Зеленським. Так, підписаний президентом закон повертає кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації.

Відомо, що законопроект Зеленського комісія проаналізувала на прохання голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Президент вніс цей проект після рішення Конституційного Суду, який в жовтні 2020 року визнав статтю 366-1 Кримінального кодексу неконституційною.

Фахівці впевнені, що ініціатива Зеленського відповідає рішенню Конституційного Суду, який обгрунтовував скасування статті 366-1, зокрема, непропорційністю покарання щодо злочину: висновок тепер пропонується тільки в крайніх випадках, тоді як в цілому мова йде про штрафи.

Слід зазначити, що законопроект відповідає міжнародним зобов’язанням України, які передбачають наявність системи декларування майна політиків і держслужбовців і відповідну систему контролю за її достовірністю.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект №4651 про посилення відповідальності за недостовірну інформацію в деклараціях чиновників про майно і доходи аж до позбавлення волі на два роки.

Раніше повідомлялося, що Держсекретар США Ентоні Блінкен, який прибув з візитом в Україну, і президент України Володимир Зеленський провели прес-конференцію за підсумками двосторонньої зустрічі.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 14:03
Зокрема, Кулеба вважає, що НАТО «не зробив нічого», щоб Україна...
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб