В ЄС створять конкурента міжнародним платіжним системам

Поділитися:

Власну платіжну систему збираються створити близько 30 найбільших європейських банків і сервісів оплати. Так, проект Європейської платіжної ініціативи отримав від своїх спонсорів понад 30 млн євро.

“Ідея полягає в тому, щоб створити європейську платіжну систему, яка зможе боротися з PayPal, Mastercard, Visa, Google і Apple”, – зазначив глава Європейської платіжної ініціативи (EPI) Йоахим Шмальцль.

Головними авторами і ініціаторами проекту стали Deutsche Financial Institution, BNP Paribas, ING, UniCredit і Santander.

Відомо, що команда EPI розпочала роботу над проектом 9 місяців тому – влітку 2020 року проект підтримав Європейський центральний банк.

“Передбачається, що до вересня цього року буде розроблений план роботи сервісу – після цього інвестори вирішать, чи готові вони інвестувати в його розвиток, що вимагає додаткового фінансування”, – говорять експерти.

Нагадаємо, що законопроект про платіжні послуги рекомендує депутатам прийняти в цілому профільний парламентський комітет. Однак, без поправки з регулювання розміру комісії інтерчейндж.

Раніше повідомлялося, що в Національному банку України анонсували нову технологію в платіжній системі з боку Нацбанку «Простір». Про це повідомляє глава відомства. За словами чиновника, незабаром «Простір» зможе скласти гідну конкуренцію таким платіжним системам, як Visa і Mastercard на території України.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
7 Травня 2021 року - 16:22
На цей момент в ситуації, що склалася, звинувачують Пенсійний фонд,...
7 Травня 2021 року - 15:21
Щороку країна втрачає не менше 24 млрд гривень, які мали...
7 Травня 2021 року - 12:55
Сумська область - єдина територія країни, яка все ще дотримується...
7 Травня 2021 року - 8:28
Премія імені видатного українського академіка Бориса Патона буде вручатися на...