В українців впав попит на валюту

Поділитися:

У Національному банку повідомляють, що у перший місяць осені поточного року за операціями фізосіб співвідношення попит-пропозиція на іноземну валюту наближається до збалансованого. За словами глави Ради Нацбанку Богдана Данилишина, з початку вересня обсяг чистої купівлі населенням готівкової іноземної валюти становив 10 млн доларів, а чистого продажу у безготівковій формі – 9 млн доларів.

Він розповів, що з початку 2021 року обсяг чистого продажу валюти з боку населення, як у готівковій, так і в безготівковій формі, досяг близько 1,8 млрд доларів.

Також Данилишин повідомив про незначні валютні інтервенції Національного банку: минулого тижня, 13-17 вересня, чиста купівля іноземної валюти становила 20 млн доларів, що учетверо менше порівняно з попереднім тижнем, 6-10 вересня. При цьому, вплив операцій фінустанов з валютною пропозицією загалом минулого тижня був близьким до нейтрального, зазначив посадовець НБУ.

Раніше ми повідомляли, що регулятор активно купує валюту на міжбанку. Впродовж останнього робочого тижня з 30 серпня по 3 вересня Національний банк України купив близько 159 млн доларів.

Нагадаємо, що у серпні 2021 року обсяг купівлі населенням валюти збільшився до $ 2,63 млрд. В НБУ зазначили, що минуломісячні показники стали рекордними за час ведення відповідної статистики.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Жовтня 2021 року - 21:57
Проти посадовця відкрито кримінальну справу за земельні махінації у місті.
21 Жовтня 2021 року - 20:28
Усі невакциновані громадяни мають знову встановлювати мобільний застосунок «Вдома».
21 Жовтня 2021 року - 19:58
Олександра Олійника поновили на цій посаді у травні 2021-го.
21 Жовтня 2021 року - 19:25
На підтвердження звинувачень політик не навів ані доказів, ані прізвищ.