В Україні зупиняються підприємства через ціни на енергоресурси

Поділитися:

Стало відомо, що через подорожчання енергоресурсів та відповідне зменшення постачання необхідної сировини із сусідніх країн, низка підприємств в Україні зупинять свою роботу. Зазначається, що першими під простій потрапляють металургія та харчова промисловість.

Наприклад, Дніпровський металургійний завод зачинив свої двері та припинив функціонування вже з 1 січня 2022 року. Головна причина – нерентабельність продукту. Керівництво підприємства пояснює, що існує цілий комплекс причин, чому завод довелося зупинити. Серед головних виділили невизначеність постачання вугілля з Російської Федерації, брак вагонного парку, що призводить до проблем із доставкою сировини, а також вартість енергоресурсів. «Це у комплексі полягає у собівартості продукції, що не дозволяє підприємству бути рентабельним», – заявили на підприємстві.

Назвати точні терміни простою теж поки що неможливо. Відомо, що завод закрито щонайменше на місяць, а рішення відновити його роботу буде прийнято залежно від кон’юнктури на ринку металопрокату.

Крім цього, рекордне зростання цін на газ призвело до закриття кількох процесів щодо асортиментів кондитерських виробів. А головні хлібопекарі, у свою чергу, звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням забезпечити їхні підприємства пільговим газом, щоб стабілізувати роботу виробництва.

Тим часом у Спілці молочних підприємств України заявили, що молокопереробні підприємства опинилися на межі зупинки виробничих потужностей через зростання цін на енергоносії, зокрема, на природний газ.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ