В Україні зростає попит на IT-фахівців

Поділитися:

В Україні зростає попит на спеціалістів галузі IT. Так, за спостереженнями експертів, кількість вакансій у цій сфері суттєво перевищує пропозицію IT-фахівців.

Зазначається, що дефіцит таких спеціалістів відчувається, зокрема, у конкуренції на ринку праці між українськими та іноземними компаніями.

До того ж, щороку з українських вузів виходить 15–20 тисяч технічних спеціалістів-випускників. Тоді як ринок вимагає щонайменше 54 тисячі айтішників. Зокрема, саме така цьогорічна цифра потреби спецалістів. Частково ці вакансії закривають світчери, тобто ті, хто перекваліфікувався на IT-фахівців.

Попит наростає через рекордне зростання (близько 30% щороку) запитів на ІТ-послуги.

Змінити ситуацію можуть спільні зусилля навчальних закладів, бізнесу та держави. Необхідно, зокрема, розробити навчальні програми, які б відповідали потребам ринку. Також потрібно надати навчальним закладам ресурси, які б дозволили на практиці вчити теорію. Окрім того, необхідне постійне підвищення кваліфікації викладачів.

Нагадаємо, у Міністерстві цифрової трансформації створили робочу групу, яка займатиметься реформою галузі ІТ в освіті. Таку інформацію оприлюднили у пресслужбі відомства, спираючись на слова міністра цифрової трансформації.

Раніше ми повідомляли, що у Міністерстві цифрової трансформації оголосили про запуск другого багбаунті мобільного застосунку «Дія» з винагородою на загальну суму в один мільйон гривень.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу