В Україні зросла кількість виробників сільгосптехніки

Поділитися:

Реалізація програми «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва» за останні чотири роки показує позитивний результат. Про це заявили чиновники Міністерства економіки України.

Так, головними позитивними досягненнями стали:

  • зростання числа виробників сільгосптехніки,
  • збільшення частки сільгосптехніки на ринку України,
  • збільшення найменувань агрегатів,
  • більша кількість інвестицій в розвиток машинобудування в області АПК.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко зазначив, що продовження фінансування цієї програми є важливим питанням для уряду.

Крім того, чиновник зазначив, що за 4 роки існування програми з ростом інвестицій в розвиток машинобудування в області АПК, виробники с/г техніки модернізували своє виробництво на суму близько 2,5 млрд грн, що позитивно відбилося на якості продукції.

Слід зазначити, що крім цього, в 20 разів збільшилася номенклатура вітчизняної с/г техніки – з 792 до 15 458 найменувань. Також всі виробничі підприємства-учасники відповідно до вимог програми підняли фонд оплати праці як мінімум до 8% в собівартості виробленої/реалізованої продукції.

Нагадаємо, що за даними, які надали в Держстаті, агровиробництво в Україні йде на спад. Зокрема, порівняння рівня виробництва в цій галузі в двох перших кварталах – 2020 і 2021 – останньому на користь не пішло. Йдеться про зниження виробництва майже на 5%, і це попри те, що в 2020 році результати були гірше отримані в 2019 (за весь рік) майже на 11,5%.

Раніше повідомлялося, що в зв’язку з прийнятими 15 квітня змінами до держбюджету, Мінекономіки припиняє прийом документів від аграріїв на отримання державної допомоги.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
14 Листопада 2022 року - 19:38
30 вересня російський фюрер путін з пафосом заявив про «приєднання»...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ