В Україні збільшився ризик дефолту

Поділитися:

В інвестиційній компанії Dragon Capital заявляють, що в Україні зріс ризик дефолту через те, що 5-річні кредитно-дефолтні свопи (CDS) збільшилися на 20%, до 504,24 пунктів. CDS є фінансовим інструментом, яким купуються/продаються ризики несплати зобов’язань, і вважаються страховкою від дефолту країни. Зростання вартості дефолтних свопів збільшує ризик дефолту.

Як йдеться у звіті Dragon Capital, кредитно-дефолтні свопи зросли після рішення Кабінету міністрів України втрутитися в механізм виплати так званих «зелених» євробондів та заблокувати платіж операційній компанії, що управляє активами ДТЕК у сфері поновлюваної енергетики «ДТЕК ВІЕ» Ріната Ахметова.

Так, станом на 11 листопада індекс CDS був на рівні 422 пунктів, після вищевказаної ситуації з невиплатою облігацій 16 листопада індекс досягнув 504 пунктів.

Аналітики зазначають, що, наприклад, у Російській Федерації п’ятирічні CDS – на рівні 100 п. Тому, вірогідність дефолту України у п’ять разів вища, ніж в РФ.

Як відомо, 13 листопада Кабмін вирішив заблокувати виплату заборгованості перед так званими «зеленими» інвесторами із коштів цільових «зелених» євробондів під держгарантії. Гроші виплатили всім підприємствам, окрім компаній групи ДТЕК, яку в ручному режимі було видалено із платіжних доручень. Після чого ДТЕК сповістив західних кредиторів про дискримінацію з боку українського уряду, вимагаючи розслідувати махінації під час розподілу коштів євробондів.

В Dragon Capital підтвердили, що політична дискримінація деяких компаній під час виплати грошей цільових «зелених» євробондів негативно впливає на довіру інвесторів до української влади, що у підсумку може викликати негативну реакцію на боргові зобов’язання українських підприємств.

Блокування виплат обвалило котирування євробондів уряду.

Раніше повідомлялося, що у державному підприємстві «Гарантований покупець» повідомляють, що мають намір остаточно розрахуватися із виробниками електроенергії з поновлюваних джерел за рахунок коштів від єврооблігацій Національної енергетичної компанії «Укренерго».

Також ми писали, що Служба безпеки у Черкаській області викрила схему розкрадання коштів у «зелених» енергетиків. Так, ще у 2019 році підприємець облаштував власну сонячну електростанцію та зареєстрував її як 100 окремих домогосподарств. Таким чином він продавав електроенергію за спрощеною процедурою, без отримання ліцензії.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Січня 2022 року - 16:29
З часом дозволять витрачати отримані кошти на оплату комунальних
26 Січня 2022 року - 15:59
У зіткненнях постраждали вісімнадцять поліцейських та троє активістів
26 Січня 2022 року - 15:33
Причина – велика кількість хворих
26 Січня 2022 року - 13:24
Перехід на низьковуглецеві методи та відмова від сільського господарства