В Україні падає виробництво крохмалю через дефіцит картоплі

Поділитися:

Вирощування картоплі на крохмаль українські картопляри називають невигідною справою. Це позначається і на переробці: з шести виробників крохмалю в Україні залишилося працювати всього два: «Вимал» і «Крохмалопродукт Орані».

За оцінками експертів, на сьогодні крохмальна галузь страждає від дефіциту картоплі. За овоч крохмальні заводи України платять на 30% більше, ніж європейські. Але за ці гроші в якості сировини вони отримують некондицію, яку в ЄС просто утилізують.

Аналітики відзначають, що Україна з усіх боків оточена країнами, які вважають картоплярство провідною галуззю власного сільського господарства Євросоюз, Білорусь, Російська Федерація. Там давно реалізовані державні програми розвитку картоплярства, які охоплюють насінництво, зрошення, агротехнології, будівництво сховищ і переробних підприємств, компенсацію вартості кредитних ресурсів і відшкодування частки прямих інвестицій.

В таких умовах конкуренція з західно-європейським напрямком картоплепереробки на рівних умовах неможлива.

Імпорт картоплі в Україні за останні два роки збільшився на 2500%. Тобто, в 250 разів. Це в основному картопля з РФ.

Імпорт картопляного крохмалю збільшився на 700%. Переважно це продукція з Білорусі. Зараз їм заповнено 50% українського ринку.

Крім того, Україна імпортує 100% пюре картопляного у вигляді пластівців. Сьогодні у нас залишилася одна потужність з виробництва цього товару – в Чернігівській області – і вона вже два роки не працює.

Нагадаємо, що Україна стала найбільшим імпортером картоплі в світі: найбільше продукту країна купує у Росії. Про це повідомляє економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

Раніше повідомлялося, що в Україні спостерігається зростання цін на деякі види продуктових товарів, серед них найбільш помітне подорожчання фіксується щодо картоплі. Про це свідчать дані ринку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні