«В Україні обленерго розкуповували по 10 млн доларів» – експерт

Поділитися:

НАБУ відкрило справу, що спирається на розслідування журналістів Bihus.Info. Йдеться про гучну справу про так званий RAB-тариф – гроші, які повинні були доплачуватиметься власникам обленерго. Вони повинні були йти на модернізацію мереж.

При цьому журналісти розкрили оборудку, яка продемонструвала, звідки взялися ці гроші. Суми, що означали оціночну вартість обленерго (більшість з них належать вузькому колу українських олігархів), розраховувалися на основі методології 2016 року. Але в справу втрутився тодішній голова НКРЕКП Дмитро Вовк, тому, зрозуміло, сума збільшилася.

Цю тему обговорили в ефірі телеканалу «Перший Діловий» з журналісткою Анною Калюжною. Вона, зокрема, розповіла, як просувається відповідна справа.

«Її достатньо нещодавно відкрили. Тиждень-півтора, як її відкрили, хоча ми написали одразу, після того, як вийшло розслідування 12 травня, заяву в НАБУ. Але вони одразу за нашою заявою не відкрили. Довелось піти в Антикорупційний суд. Тому, поки суд ухвалив рішення, поки потім вони всі документи переглянули, які ми надали НАБУ. Тобто достатньо нещодавно, вони навіть не зверталися, щоб ми офіціно надали ці дані, які у нас є. Тому ходу справи поки ще немає. Ми чекаємо», – зазначила журналістка.

Також вона розповіла, чому НАБУ не поспішило відкривати кримінальне провадження.

«Мені не дуже сподобалося, звісно, те, що вони спочатку, коли ми написали заяву, не відкрили справу. Тому що насправді там колосальні суми. Припускаю чому… Тому що Дмитро Вовк, який може бути потенційним підозрюваним у цій справі, як ми вважаємо, він зложивав, і цифрами змахлював. Він абсолютно по схожій схемі всім відому схему «Роттердам+» запровадив, і там була підозра. І там, ви знаєте, що він переховується за кордоном. І НАБУ його наздогнати не може, тому що весь час цю справу закриває то Антикорупційна прокуратура, то ГПУ. Тобто політична протидія йде. Для того, аби поплічників… Не можна сказати «поплічників» Ахметова… Менеджмент його і тих людей, які в його інтересах по «Роттердам+» не можуть наздогнати, бо немає політичної волі, як мені здається», – зазначила вона.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Вересня 2021 року - 17:25
Сума виплат буде залежати від страхового стажу у відсотках від...
20 Вересня 2021 року - 16:24
У вересні 2020 року кількість пропозицій складала 53 тисячі, натомість...
20 Вересня 2021 року - 15:35
В країні спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації - МОЗ.
20 Вересня 2021 року - 15:05
В першу чергу будуть вирішуватися стратегічні завдання галузі, але також...