В Україні можуть скасувати пільгові кіловати

Поділитися:

Кабінет міністрів вирішив вирівняти ціни на електроенергію для населення і промисловості. Ключове завдання такого рішення полягає в тому, щоб не давати пільги тим, хто добре заробляє, але допомагати субсидіями тим, хто цього потребує.

За словами експертів, якщо не прийняти рішення про вирівнювання цін, доведеться підвищувати їх для промисловості, а значить – ускладнювати роботу промисловості, робити вартість виробленого товару вище. При цьому, рішення про скасування пільг непопулярне і ніхто не хоче його приймати.

“Але чому, наприклад, я повинен отримувати перші 100 кіловат за 90 копійок? Я що, не можу заплатити ринкову ціну? Можу. А виходить, що держава дотує мене абсолютно несправедливо. У той же час є люди, яким дійсно потрібно допомогти. Це можна зробити через механізм субсидій. Субсидія видається конкретній людині, яка хоче допомагати. А депутату допомагати не потрібно “, – говорить глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Він додав, що це рішення має прийматися на рівні виконавчої влади.

Нагадаємо, що багато наших громадян не оформляють субсидії, тому що знаходяться в полоні хибних думок з їх приводу. І тоді накопичуються заборгованості по платежах за комунальні послуги.

Раніше повідомлялося, що в уряді назвали тарифи на електроенергію «вкрай низькими» і запланували їх підняти. За даними ЗМІ, подорожчання слід очікувати вже в першій половині наступного року.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ