УЗ незаконно уклала контракт з Німецькою залізницею

Поділитися:

Незаконна угода майже на мільйон євро. Експерти Тимчасової слідчої комісії вважають контракт між «‎Deutsche Bahn Engineering» та «‎Укрзалізницею»‎ незаконним, оскільки УЗ навмисно уникла тендера щодо обрання консультанта для компанії, повідомляє «‎Перший Діловий».

Йдеться про договір, який наприкінці серпня було укладено між Київським електровагоноремонтним заводом, який належить УЗ, і німецькою компанією з надання консультацій для держпідприємства. У ТСК кажуть, що угода навмисно була проведена через підконтрольний завод. І за всіма ознаками — це намагання уникнути відкритих міжнародних торгів через ProZorro. Зазначається, що замовником цих послуг мав бути не ремонтний завод, а сама «‎Укрзалізниця».

Інший аспект цієї закупівлі — некомпетентність топ-менеджменту УЗ, зазначають у комісії. У ТСК вважають, що послуги, які мають надати німецькі консультанти не такі вже й складні, а саме формування вимог до закупівель рухомого складу і розрахунок пасажиропотоку. Всі ці документи мали б формувати менеджери УЗ. Проте наглядова рада вирішила діяти у звичному для них напрямку — займатися марнотратством бюджетних коштів і заводити компанію у ще глибшу кризу. Наразі ТСК продовжує вивчати всі обставини і документи цієї угоди.

Нагадаємо, сьогодні, 17 вересня, відбудеться перше засідання Антикризового штабу «Укрзалізниці». Очолює штаб міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Окрім нього, на засідання збереться ще 16 людей.

Також ми писали про те, що у державній компанії «Укрзалізниця» викрили чергову корупційну схему на більш ніж 25 млн гривень.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Жовтня 2021 року - 22:30
8-11 листопада відбудеться процедура тестування та відбору охочих працювати в...
28 Жовтня 2021 року - 20:59
На ці кошти, зокрема, планують придбати експрес-тести для покращення рівня...
28 Жовтня 2021 року - 20:01
Він разом з іншими експосадовцями готувався здійснити переворот в КСУ,...
28 Жовтня 2021 року - 19:01
Заробляли шахраї - за рахунок завищення вартості своїх послуг.