Уряд затвердив план боротьби з виведенням коштів в офшори

Поділитися:

Кабмін на своєму засіданні затвердив дворічний план заходів щодо недопущення ухилення від сплати податків і зборів суб’єктами госпдіяльності і запобігання відмиванню коштів в офшорних зонах. Про це повідомили в Мінфіні.

План, зокрема, передбачає: забезпечення оновлення українського переліку офшорних зон з урахуванням правових норм ЄС і даних Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей і ОЕСР; запобігання незаконному виводу коштів за кордон, в тому числі в офшорні зони, незаконного переміщення товарів на підставі підроблених рахунків-фактур (інвойсів); надання правоохоронним органам узагальнених матеріалів, сформованих за результатами здійснення моніторингу фінансових операцій, і виявлення таких, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів від податкових злочинів.

Також в плані передбачено введення автоматичного обміну інформацією з податковими органами інших країн, зокрема згідно Загального стандарту звітності (CRS).

Передбачається подальша імплементація Плану дій BEPS шляхом прийняття відповідних нормативно-правових актів.

“Ще один пункт плану сприяє прийняттю заходів податкового контролю щодо запобігання ризиків необґрунтованого формування платниками податку на додану вартість податкового кредиту з урахуванням категорії ризикованості суб’єктів господарювання – учасників схем ухилення від оподаткування”, – вказують у Мінфіні.

Нагадаємо, що минулого року в Україну надійшло переказів на загальну суму більше ніж 555 млн доларів. У порівнянні з 2019 роком ця сума зросла майже на 40%. Також відомо, що сума переказу теж стала більше – близько 520 доларів. Такі дані оприлюднили в НБУ.

Також ми писали, що щорічний корупційний обіг у будівельній галузі – 3-10 млрд гривень.

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Червня 2021 року - 23:00
Рівень мінімальної зарплатні середнього медперсоналу підвищено до 13,5 тисяч гривень,...
18 Червня 2021 року - 22:00
Кому і скільки видавати грошей - вирішуватиме місцева влада.
18 Червня 2021 року - 13:22
Відповідно до прийнятого законопроекту вже з 1 вересня 2021 року...