“Укрнафта” продала газ одній з компаній зі значною знижкою

Поділитися:

Газ зі знижкою для “Юнайтед Енерджі”. Ціни подекуди були меншими вполовину від вартості палива на Українській енергетичній біржі, повідомляють журналісти телеканалу “Перший Діловий“.

Так, у січні середня вартість тисячі кубометрів палива була 5 тисяч 763 гривні. Для “Юнайтед Енерджі” він обійшовся по 3 тисячі 677 гривень. Таким чином різниця становила 37%. А у квітні “Укранафта” взагалі знизила вартість палива для компанії до 50 процентів. З вересня різниця між цінами дещо скоротилася. Але газ «Укрнафти» для трейдера восени все ж коштував майже на 20% менше від біржової.

Серед основних споживачів – виробник азотних добрив “Дніпроазот”. Підприємство придбало 636 мільйонів кубометрів за 2 мільярда 350 мільйонів гривень. Ще 390 мільйонів кубометрів за 1 мільярд 300 мільйонів гривень було поставлено “Центренерго”. Проте, для держкомпанії паливо коштувало на 28-63% дорожче від закупівельної ціни. Загалом, за весь минулий рік “Юнайтед енерджі” придбав 70% від видобутого газу “Укрнафти”.

Контрольний пакет компанії належить “Нафтогазу”, а групі Приват – 43%. Однак операційно через менеджмент компанію контролює олігарх Ігор Коломойський , який приймає рішення, кому продавати видобуті ресурси і за якими цінами.

Раніше ми повідомляли, що український уряд висловив невдоволення ціновою політикою компанії “Укрнафта” щодо продажу нафти.

Також ми писали, що “Чернігівгаззбут” може втратити ліцензію через можливе зловживання під час здійснення своєї діяльності.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо