«Укренерго» сертифікувало чотири енергоблоки АЕС

Поділитися:

Ще чотири енергетичні блоки атомних електростанцій отримали сертифікати, що свідчать про відповідність вимог до ВУ (допоміжних послуг) щодо РПЛ (резерви підтримки частоти). Сертифікувало їхнє НЕК «Укренерго».

Зокрема, сертифіковано: 4 блоки Запорізької АЕС, 1 енергоблоки Южно-Української АЕС та 1-2 енергетичні блоки Хмельницької АЕС.

До речі, Хмельницька та Южно-Українська атомні електростанції стали другою та третьою станціями в Україні, які отримали право на надання допоміжних послуг у зоні ОЕС (об’єднана енергосистема) України.

А загалом, в Україні вже таких енергоблоків 6 із усіх існуючих та діючих 15. Загальний сертифікований обсяг РПЧ Енергоатом збільшився втричі, до 120 мегаватів.

«Збільшення кількості енергоблоків АЕС на ринку допоміжних послуг сприятиме підвищенню надійності енергосистеми України та посилить конкуренцію між постачальниками ДП. Водночас, забезпечення достатніх обсягів саме РПЧ – одна з ключових вимог для синхронізації ОЕС України з континентальною мережею Європи ENTSO-E», – повідомили в Укренерго.

Нагадаємо, за минулий рік АЕС наростили вироблення електроенергії.

Також ми повідомляли, скільки АЕС планують побудувати в Україні. За словами міністра енергетики, 2022 рік в Україні стане «роком розвитку атомної генерації».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо