Україну витісняють зі світового ринку озброєння

Поділитися:

Володіючи власними потужностями, зокрема, підприємствами військово-промислового комплексу, такими як Державний концерн “Укроборонпром”, Україна так і не налагодила в достатній мірі виробництво власних боєприпасів, військової техніки.

Експерти вказують на те, що проблема будь-якої сфери управління в Україні – в тому числі і військово-промислового комплексу – відсутність стратегічного мислення.

Як уточнив експерт Богдан Петренко, крім того, неповороткість державного менеджменту, бажання зірвати куш, продати всі можливі залишки (наприклад, землі), бажання зрослого з владою бізнесу прибрати до своїх рук частину ресурсів оборонки (у нас зазвичай один механізм з 90-х рр – довести до банкрутства, щоб скупити залишки за безцінь) призводять до того, що підприємства занепадають.

Є проблеми і в тому, що Україну витісняють з міжнародних ринків озброєння наші конкуренти. І, звичайно, в тому, що Україна прагне перейти на «стандарти НАТО»

Експерти вважають, що країні необхідно сформувати  відповідну стратегію оновлення оборонки, де на перше місце поставити розвиток власного виробництва, а не закривання дірок за рахунок “випрошування” допомоги у наших партнерів або покупки “давайте вже що є, щоб освоїти бюджет”, замість того,  що треба. І звичайно – активно включення нашої оборонки як дієвої частини в цикл виробництва озброєння наших партнерів з числа країн НАТО.

Як повідомляли раніше українські експерти, «Укроборонпром» – це не більше ніж так звана прокладка, де «збирають данину» з працюючих підприємств.

У підсумку в концерні ніхто ні за що не відповідає, ніхто не працює. Але поправити свій матеріальний стан там можна.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо