Україну чекає хвиля злиття банків

Поділитися:

Закон про спрощену докапіталізацію банків продовжать до 2024 року. Представники національного банку України підтримують це рішення уряду, оскільки вважають, що норми закону знадобляться банкам для злиття в умовах кризи пандемії.

Катерина Рожкова, перший заступник глави НБУ пояснює: “Ми очікуємо продовження консолідації банківського сектора і нових злиттів між банками”.

За словами Рожкової, таку систему спрощеного злиття пройшли 4 банки, а ще 7 добровільно покинули ринок. За спрощеною процедурою докапіталіацію пройшли ще 15 фінансових установ.

Чиновниця пообіцяла: “Всі ці опції для банків хочемо зробити постійними. Також ці можливості хочемо передбачити і для небанківського сектора. Вони будуть в законопроектах, які готуємо в рамках спліта”.

Раніше повідомлялося, що Національний банк України за результатами перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення в травні 2020 застосував до двох банків і однієї небанківської фінансової організації заходи впливу.

Також стало відомо, що в Україні існує ціла схема прихованого заробітку банками за рахунок процентних ставок НБУ. Це стало можливим завдяки рішенню регулятора про зниження облікової ставки з 10% до 8% на квітень місяць.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
16 Червня 2021 року - 18:35
У п'ятницю і на вихідних температура повітря сягне +27...+29.
16 Червня 2021 року - 14:18
Оголошено і нова дата закінчення карантину 3 31 серпня цього...
16 Червня 2021 року - 12:57
Загальна сума афери - 54 мільйони гривень
16 Червня 2021 року - 12:32
Закон тільки прийнятий, а експерти вже зайнялися аналізом