Українцям розповіли, скільки вони платитимуть за комуналку наступного року

Поділитися:

Українців у новому році чекає неминуче зростання тарифів. Так, на Українській енергетичній біржі, вартість газу вже перевищує 50 тисяч гривень за 1 тис. куб. м. У владі визнають неминучість підвищення тарифів на природний газ, проте не кажуть конкретно, як саме.

На початку грудня у Мінекономіки опублікували консенсус-прогноз, де вказувалися очікування щодо здорожчання комунальних послуг в країні у 2022 році на рівні 16% за гарячу воду та опалення, 17,5% – за електрику, 20% – за газ. Примітно, що цей прогноз видалили і дещо зменшили показники, зокрема, для блакитного палива – до 10-16%.

Стосовно газу, то варто додати, що до 30 квітня наступного року цінові коливання жодним чином не стосуватимуться тих українців, які уклали договір із постачальником газу на умовах річного тарифу.

Оскільки вартість опалення залежить від цін на газ та воду, тепло теж здорожчає. На скільки – достеменно невідомо. Говорять про зростання тарифу на близько 6%. Тоді як у Києві ці тарифи на опалення для населення у жовтні зросли на 44%, а в багатьох регіонах ще значніше.

У КМДА кажуть, що підвищення тарифу на воду у 2022-му Мінекономіки обмежить 11%, тоді як водоканали прогнозують збільшення вартості до 28%.

У початковому прогнозі Мінекономіки йшлося про зростання тарифу на електрику на 17,5%, проте згодом заявило, що ціни залишаться незмінними.

Заборгованість українців за комунальні послуги на кінець жовтня становили за даними Укрстату на рівні:

  • газ – 26 млрд грн;
  • опалення – 19,3 млрд грн;
  • вода – 6,4 млрд грн;
  • послуги керуючих компаній – 5,5 млрд грн;
  • послуги з вивезення ТПВ – 1,2 млрд грн;
  • електроенергія – 6,9 млрд грн.

Раніше ми писали, що у вівторок, 22 грудня, у Європейському Союзі природний газ після сильного здорожчання почав дешевшати.

Також повідомлялося, що «Газпром» не планує збільшувати транзит, як це передбачено чинним контрактом.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ