Українців чекають нові податки

Поділитися:

Кабінет міністрів в черговий раз підготував податкові зміни, згідно з якими восени можуть зрости тарифи ЖКГ, ціни на продукти, цигарки, пиво і нерухомість. Відомо, що Кабмін вже вніс зміни на розгляд Верховної Ради.

Так, чиновники відзначають, що з 2019 року ставки податків не переглядалися (ставки акцизу на алкогольні напої – з 2017 року). Зрозуміло, проектом пропонується осучаснити ставки податків. Таким чином, акцизний збір з алкогольних напоїв складе + 5% (індекс споживчих цін у 2020 році). Більш помітні зміни очікують пиво. Що стосується пива, Кабмін пропонує стягувати акциз не з літражу, а з фортеці напою.

Таким чином, як мінімум, алкоголь, пиво, крім безалкогольного, і сигарети подорожчають на 5%. Хоча по тютюновим виробам “стеля” ймовірного зростання цін куди вище. Чекаючи, що виробники і імпортери перед підвищенням акцизу залишать сигарет і цигарок на складах на рік вперед, щоб пом’якшити подорожчання, уряд хоче ще й обмежити запаси на складах 115% середньомісячного обсягу реалізації на внутрішньому ринку такої продукції, або її ввезення протягом 9 місяців. Якщо обсяги будуть перевищені, ставка акцизу зростає в 1,5 рази (7,5%).

Нагадаємо, що в Україні можуть ввести нові податки на продаж квартир. Проект закону №5600, який передбачає зміни в Податковому кодексі для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень, зареєстрований у Верховній Раді.

Раніше повідомлялося, що в Міністерстві фінансів України анонсували ряд податкових змін, які торкнуться аграрний сектор. Про це йдеться в законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стягнення податків з платників податків – суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Липня 2021 року - 22:47
Про це повідомляється у проекті постанови Кабміну
26 Липня 2021 року - 21:30
У МЗС наголошують, що країни можуть змінювати правила в'їзду.
26 Липня 2021 року - 19:29
Державна програма почне діяти з 1 січня 2022 року
26 Липня 2021 року - 18:33
В НКРЕКП повідомили, що в Україні мають намір вирівняти тарифи...