Українці масово забирають гроші з банків

Поділитися:

Дані Національного банку свідчать про те, що українці надалі забирають накопичення із банків. Тенденція зберігається з липня поточного року.

Так, у серпні номінальний обсяг коштів населення у фінустановах зменшився на 6 млрд 600 млн гривень, до 686 млрд 900 млн гривень. У липні номінальний відтік сягнув 7 млрд гривень, який у деякій мірі обумовлений зміцненням національної валюти. Проте, у серпні курс гривні був стабільний, що в підсумку свідчить про відтік коштів.

Водночас, те, що влітку спостерігався відтік коштів, не вплинуло на загальну тенденцію зростання обсягу грошей, які українці зберігають у банках. З початку року він зріс на 5 млрд гривень. Експерти зазначають, що упродовж цього періоду відтік коштів з фінустанов чергувався із місяцями припливу і серпень вибився із такої закономірності.

Зазначається, що левову частку грошей у липні було забрано українцями із чотирьох державних фінустанов. Це -«ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк» та «Укргазбанк».

Нагадаємо, на початку вересня у Національному банку розповіли про обсяг гривні у готівковому обігу. За словами керівника Нацбанку Кирила Шевченка, наразі в країні в обігу – 594 мільярди гривень готівки, зокрема, 4 мільярди гривень – у монетах.

Також повідомлялося, що за серпень обсяг чистої купівлі іноземної валюти фізособами збільшився у 5,5 раза і становив 250 мільйонів доларів, а це, у свою чергу, з початку року зменшило чистий продаж населенням іноземної валюти до 1,8 млрд доларів, з яких 1,3 млрд – у готівковій та 0,5 млрд – у безготівковій формі.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Січня 2022 року - 16:29
З часом дозволять витрачати отримані кошти на оплату комунальних
26 Січня 2022 року - 15:59
У зіткненнях постраждали вісімнадцять поліцейських та троє активістів
26 Січня 2022 року - 15:33
Причина – велика кількість хворих
26 Січня 2022 року - 13:24
Перехід на низьковуглецеві методи та відмова від сільського господарства