Українці інтенсивно купували валюту в серпні

Поділитися:

У Національному банку повідомляють, що за серпень обсяг чистої купівлі іноземної валюти фізособами збільшився у 5,5 раза і становив 250 мільйонів доларів, а це, у свою чергу, з початку року зменшило чистий продаж населенням іноземної валюти до 1,8 млрд доларів, з яких 1,3 млрд – у готівковій та 0,5 млрд – у безготівковій формі.

Як зазначають у НБУ, також у серпні спостерігалась перевага попиту над пропозицією іноземної валюти за операціями фізосіб з готівковою і безготівковою іноземною валютою.

У Нацбанку вважають, що тенденція до зростання попиту населення на іноземну валюту обмежуватиме можливості цього сегменту на валютному ринку у підтримці балансу попиту та пропозиції.

На міжбанківському ринку обмінний курс гривня/долар упродовж минулого тижня був під незначним тиском, знецінення становило близько одного відсотка до 26 гривень 90 копійок за долар. Це – результат переважання попиту клієнтів банків на іноземну валюту.

Нагадаємо, у Національному банку України розповіли, що за підсумками перших шести місяців поточного року загальна кількість операцій з платіжними картами значно зросла.

Також ми писали, що українські банки очікують зростання попиту на кредити та іпотеку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Січня 2022 року - 15:33
152 млн євро дадуть на кризи в Україні, на Західних...
18 Січня 2022 року - 12:42
Роком раніше було запущено ще 41 свердловину з видобутку газу
18 Січня 2022 року - 11:02
У межах UNIFIER знаходяться близько 200 канадських військових
18 Січня 2022 року - 10:37
У вигляді допомоги захисту від Росії