Українці активно витрачають свої накопичення

Поділитися:

В українців скорочується потенціал заощаджень. Витрати населення торік перевищили доходи на 17 мільярдів гривень та фінансувалися коштом скорочення заощаджень, повідомляють журналісти телеканалу “Перший Діловий“.

За даними Держстату, доходи населення у минулому році становили 3 трильйони 972 мільярди гривень. Третина цих коштів – це соціальна допомога та інші поточні трансферти, обсяг яких за минулий рік зріс на понад 12%.

У наглядовій раді Нацбанку скорочення заощаджень населення назвали небезпечною тенденцією, яка звужує простір для забезпечення внутрішнього споживчого та інвестиційного попиту, необхідних для підтримки економіки у період кризи.

Раніше повідомлялося, що українці активно продають валюту. У березні цього року в Україні встановлено новий рекорд за обсягом продажу валюти населенням з початку минулого року. Йдеться про продаж готівкової та безготівкової валюти на суму у 2,08 мільярда доларів. Чистий продаж іноземних валют сягнув 329,7 мільйона доларів. Придбало населення валюти на суму 1,75 мільярда доларів.

Нагадаємо, 70% українців мають грошові заощадження, яких у середньому вистачить на трохи більше, ніж два з половиною місяці. Такі результати опитування компанії Research & Branding Group. Згідно з дослідженням, 10% українців мають заощаджень, яких вистачить менше ніж на місяць.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:30
Вже засуджені колишній керівник і три співробітники газового термінала в...
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...