Український крохмаль виявився не потрібним

Поділитися:

В Україні – 6 заводів з виробництва крохмалю. Але минулого року тільки два з них виробляли продукцію. Така ж ситуація зберігається і по сьогоднішній день. Про це в ході пресконференції інформував директор заводу «Вимал» Сергій Самоненко.

Як уточнив Самоненко, зараз в країні виробляють крохмальну продукцію тільки заводи «Вимал» і «Крохмалопродукти Оране». Решта 4 підприємства – або збанкрутували, або знаходяться на межі дефолту – не маючи можливості розраховуватися за кредити та інші види платежів. За словами директора, неробочі заводи зібрали на складах величезні запаси крохмалю. Його було вироблено у 2019-20 рр. Реалізувати цю продукцію у заводів можливості немає.

На думку Самоненка, наша країна вже не може конкурувати по крохмалю з імпортом. Він навів такі дані:

«У період з 2017 до 2020 року імпорт з Білорусі зріс майже в 10 разів – з 877 тонн до 7100 тонн. Частина імпортованої продукції в Україні досягла 50%. Вона на 30% дешевша за український товар. Ми програємо в демпінговій війні через високу собівартість виробництва і закупівельних цін на сировину».

Директор «Вимала» вважає, що держава повинна захистити внутрішній ринок країни від імпортного крохмалю, надавши усіляку допомогу вітчизняним виробникам.

Нагадаємо, українську армію годують російської картоплею, в нашій країні закрилися всі лінії з виробництва картопляного пюре.

Також раніше повідомлялося, що Україна активно імпортує картоплю з РФ.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
25 Січня 2021 року - 8:28
В опитуванні взяли участь 122 готелі з номерним фондом в...
25 Січня 2021 року - 7:59
Співпраця з Мотор Січ направлено на розвиток військової промисловості і...
25 Січня 2021 року - 7:40
Стало відомо, чи мають право українські правоохоронці конфіскувати в українців...
24 Січня 2021 року - 23:01
Згідно з прогнозами, вже у 2024 році до 90 відсотків...