Українські аграрії заявляють про майбутній неврожай фруктів

Поділитися:

Україні загрожує майбутній неврожай фруктів через аномальні морози та весняні снігопади. Окрім того, через холодну зиму – вимерзло багато рослин. Про це повідомляють аграрії.

Повідомляється, що через низькі температури та дощі постраждали ранні кісточкові та ягоди. Відтак, цьогоріч дешевих черешень чи полуниці не буде, стверджують експерти.

Зазначається, що цьогоріч унікальні погодні умови дещо затримали посівну кампанію, що також загрожує зниженням врожаю. Експерти пояснюють, що були відсутні ефективні температури, необхідні, для того, щоб рослини нормально сходили. Водночас, великих втрат аграрії не зазнають. Попри квітневі заморозки, ґрунт був недостатньо зволожений, тому цьогоріч очікується чи не найкращий врожай за всю історію країни. У цьому переконані в Українській зерновій асоціації.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні садівники очікують щонайменше 30% втрати майбутнього врожаю лохини. В Інституті садівництва НААН України зазначають, що стовідсотково підрахувати майбутні втрати щодо врожаю лохини та інших ягідних культур – неможливо.

Раніше повідомлялося, що у світі спостерігається активне зростання цін на продовольство: всього лише за місяць даний показник виріс на 4%. Про це свідчать дані Продовольчої та сільськогосподарської організації при ООН. За даними відомства, нині вартість продуктів у світі побила рекорд з липня 2014 року. Найбільше це помітно стосовно вартості масла, цукру і зерна. Також фіксується зростання ціни на кукурудзу. У річному охопленні її вартість зросла на 42%. Так сталося через сильний неврожай продукту.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 14:03
Зокрема, Кулеба вважає, що НАТО «не зробив нічого», щоб Україна...
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб