Україна торгуватиме з Азербайджаном за новими правилами

Поділитися:

У Державній службі з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомляють, що між Україною та Азербайджаном запрацюють нові правила експорту та імпорту.

У відомстві пояснюють, що нові норми торгівлі між країнами почнуть діяти з 13 квітня цього року, коли Угода про співпрацю у галузі ветеринарії (підписана в рамках СНД 1993 року) втратить чинність.

Відомо, що профільні відомства обох країн провели консультації для переходу на нові правила без перешкод. Погоджено сім форм ветеринарних сертифікатів. Серед них сертифікати щодо експорту до Азербайджану низки продукції: корми рослинного походження, сировина тваринного походження, м’ясо, м’ясні та молочні продукти, риба і рибопродукти. Також азербайджанська сторона розглядає проєкти ветеринарних сертифікатів для українського експорту продуктів тваринного походження: мед, продукти бджільництва, столові яйця, тощо.

Окрім того, планують підписати угоду у сфері безпечності харчових продуктів між українською Держпродспоживслужбою і азербайджанським Агентством з безпеки харчових продуктів. Наразі документ – на фінальній стадії. Угода покликана вивести двостороннє співробітництво на новий рівень, зробити більш доступними ринки для представників бізнесу, підвищити надходження до держбюджету.

Раніше повідомлялося, що Україна нарощує експорт та імпорт. У першому кварталі року товарообіг збільшився на 12,13% порівняно з таким періодом 2020-го. Україна різко наростила експорт товарів у ЄС – +17 млрд 900 млн дол, на 55,3% збільшився експорт до Китаю. Головною рушійною силою експорту є руда та чорні метали, на які зростають ціни та попит.

Також ми писали, що у Держпродспоживслужбі повідомляють, що за минулий рік експорт українських товарів до Китаю збільшився майже удвічі, а в 2019-му зростання становило 63%. Загалом на поставки товарів до Китаю припадає 14,5% від усього українського експорту. Більша частина з якого – продукція агропромислового комплексу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:30
Вже засуджені колишній керівник і три співробітники газового термінала в...
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...