Україна претендує на звання світового гаранта продбезпеки

Поділитися:

Україна продовжує показувати себе на зарубіжному ринку. Так, найбільших успіхів наша країна домоглася в галузі сільського господарства і ІТ-послуг. При цьому, поки в світі через пандемію коронавірусу спостерігається порушення поставок і термінів, Україна продовжує аграрний експорт і нарощує оберти.

Тому в Міністерстві закордонних справ під час зустрічі з бізнесменами заявили, що незабаром наша країна може стати світовим гарантом продовольчої безпеки.

На зустрічі піднімалися питання щодо труднощів, з якими стикаються українські підприємці за кордоном. Зокрема мова йшла про розвиток взаємовигідної торгівлі та інвестиціях з іноземними державами, просуванні українських виробників на міжнародному ринку, а також захист законних прав та інтересів українського бізнесу за кордоном.

Нагадаємо, що з початку 2020 року Україна імпортувала свіжих і охолоджених помідорів на суму в 62 мільйони доларів.

За даними Державної митної служби, найбільшим постачальником продукту на український ринок стала Туреччина – за січень-червень було ввезено помідорів на 50 мільйонів доларів. На другому місці Польща – вона доставила в українську державу продукту на 6,6 мільйона доларів, а на третій позиції – Нідерланди, які надали нашій країні помідорів на 2 мільйони доларів.

Раніше повідомлялося, що за результатами досліджень, проведених Європейською бізнес асоціацією, індекс інвестиційної привабливості України в першій половині 2020 року склав 2,51 балів з 5 можливих. Відповідно, індекс почав знижуватися і далі перебуває в негативній площині. При цьому, дослідження проводилися ще до новини про те, що Яків Смолій подав у відставку.

Раніше такі низькі показники бізнес привабливості України були ще в далекому 2015 році.

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
14 Листопада 2022 року - 19:38
30 вересня російський фюрер путін з пафосом заявив про «приєднання»...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ