«Україна нарощуватиме видобуток власного газу» – голова НАК «Надра України»

Поділитися:

Україна має численні незасвоєні родовища корисних копалин, подальша розробка яких може стати одним з драйверів економічного зростання.
Держава не має достатніх фінансових ресурсів для освоєння цих родовищ, але може спростити отримання спеціальних дозволів на відповідні роботи та допомогти приватним інвесторам щодо розвідки, розробки геологічної інформації та ін.

Однією з державних компаній, чиї дочірні підприємства за всі роки діяльності накопичили великий досвід виконання всього комплексу робіт із забезпечення геологорозвідувального процесу та унікальні обсяги геологічної інформації, є НАК «Надра України».

Компанія завершила рік із прибутком, що на 38% перевищує показник попереднього року та на 30% плановий показник.
“Надра України” перерахували до бюджету понад 134 млн грн податків та обов’язкових платежів, що на 35% більше, ніж минулого року. При цьому повністю погашено існуючу вже багато років заборгованість перед Пенсійним фондом з ЄСВ та частково щодо відшкодування пільгових пенсій.

Усі поточні податкові зобов’язання сплачувались у повному обсязі.

До складу компанії входять 4 активні геологічні підприємства. Крім того, є структури, створені за участю компанії.

Зокрема, це ДП «Укрнаукагеоцентр» – одне з найбільших в Україні підприємств з обробки геолого-геофізичних матеріалів, виконання геолого-аналітичних досліджень, всього комплексу робіт із забезпечення геологорозвідувального процесу пошуків та розвідки покладів вуглеводнів.

В ефірі телеканалу “Перший Діловий” Тарас Кузьмич, голова правління НАК “Надра України”, прокоментував ситуацію. Він зазначив, що по-перше, 4 головні підприємства із забезпечення геологорозвідувального процесу не можуть конкурувати між собою.

«Насправді Полтава залишається найприбутковішим підприємством. Воно одне із найбільших, там близько 200 працівників. Але повертаючись до Укрнаукагеоцентру, ми взяли його зараз як основу і, до речі, хочемо спільно з Державною службою геології та надр реалізувати проект зі створення великого керносховища, це близько 1,5 тисячі квадратних метрів. Я думаю, воно буде одним із найбільших в Україні. Враховуючи, що в НАК «Надра України» залишилося дуже багато кернового матеріалу, він буде весь саме в Полтаві. Тобто над цим проектом ми також працюємо», – додав експерт, акцентуючи увагу на тому, що початок реалізації проекту розпочнеться вже цього року.

Крім того, в Полтаві знаходяться кращі лабораторії з вивчення керна, а також для досліджень кернового матеріалу. Загалом лабораторії можуть досліджувати нафту та газ.

Тарас Кузьмич у прямому ефірі пояснив і причину, чому досі не збільшено видобуток газу. «Це питання скоріше до «Нафтогазу», але ми все одно цього прагнемо. Тобто видобуток поступово зростатиме, а для цього необхідно провести якусь геологічну розвідку. До того, як почати видобуток, треба зрозуміти, де його починати… На все це все одно потрібен час».

Фахівець зазначив, що на обсяг видобутку газу впливає безліч факторів, тому заявляти про збільшення у конкретний день неможливо. «Коментуючи ситуацію зі збільшенням видобутку, можу додати, що все це потребує великих ресурсів, оскільки газ знаходиться на тих глибинах, які необхідно бурити тривалий час і потребує великих коштів. Головне, що у нас є запаси, і ми точно прийдемо до того, що все це збільшиться».

На завершення він додав, що на даний момент компанія показує позитивні результати, тому при інвестуванні НАК «Надра України» може розвинутися швидше і з ще більшим потенціалом.

Раніше ми писали про намір «Нафтогазу» наростити видобуток газу в Україні у найближчі 10 років практично вдвічі.

Також ми писали про те, що видобуток газу в Чорному морі перенесли через відсутність партнерів та фінансування буріння свердловин.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Грудня 2021 року - 9:10
Аварія сталася 1 листопада
3 Грудня 2021 року - 9:01
З 1 грудня 2021 року в Україні підвищили прожитковий мінімум...
3 Грудня 2021 року - 7:42
Техніка вже заступила на бойове чергування на курильському острові Матуа
2 Грудня 2021 року - 22:22
В Україні відкриють 100 офлайн-центрів підтримки для надання допомоги під...