«Україна може заробити до 500 млн євро на розмитненні авто на єврономерах» – експерт

Поділитися:

Верховна Рада України від 18 лютого ухвалила у першому читанні законопроект, який передбачає разове доступне розмитнення для авто на єврономерах по 1 тисячі євро. Це стосується автомобілів, що ввозилися в Україну до 1 січня 2021 року.

Розмитнення авто відповідно до чинного законодавства вимагає пред’явлення відповідної документації і не виключає можливість подальшої перевірки – чи законно були вивезені ці автомобілі з Польщі, Латвії, Литви та інших європейських країн.

У фінкомітеті зазначили, що цього тижня буде внесено два законопроекти щодо змін до Митного і Податкового Кодексів, які змінюють підхід до розмитнення евроблях.

За словами парламентаріїв, автомобілів, які в’їхали в Україну до 31 грудня 2020 року і порушили митні правила, налічується близько 400 тисяч – 500 тисяч штук.

Свою думку стосовно цієї ситуації висловив адвокат Ярослав Гришин. Зокрема, експерт вважає, щоб закони щодо реєстрації машин на європейських номерах реально запрацювали – велику роль грає комунікація обох сторін: з боку влади та власників авто на єврономерах.

“В Ізраїлі, коли ухвалювали аналогічні закони, які були в суспільстві непопулярні щодо акцизу на авто зокрема – дуже велика роль відводиться комунікації. Тобто в нас є президент, уряд, голова Верховної Ради, голови профільних комітетів з одного боку, державні інституції, органи державної влади, і є “Автоєвросила” і різні лідери суспільної думки. Їх треба викликати і домовлятися про те, що потрібно сплачувати, заохочувати, і вести з ними діалог до того часу, допоки вони не підпишуть меморандум політичний. Вони мають дійти згоди і показати власним прикладом, що ця історія має запрацювати. Щоб закони не залишилися мертвими нормами, щоб декларативні норми стали реальними, щоб люди почали сплачувати. Тут дуже важлива роль комунікації, заохочення”, – зазначив експерт.

Також він вважає, що без фінансового обгрунтування ухвалювати закон не можна, потрібно попрацювати якісно в комітетах, занести законопроект на обговорення.

“Економіку не важко розраховувати, якщо ми кажемо, що з однієї автівки приблизно тисяча євро і помножити на 500 тисяч автомобілів, то це сума 500 мільйонів євро. Це дуже вагома сума, і вона може підставити плече для бюджету, для великого будівництва, дитячих садків, шкіл…”, – резюмував фахівець.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:30
Вже засуджені колишній керівник і три співробітники газового термінала в...
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...