«Україна істотно наростила ціновий експорт у ЄС, тоді як фізичний – впав на 0,4%» – експерт

Поділитися:

Україна з початку 2021 року у півтора раза збільшила експорт товарів та послуг до Європейського союзу Україна. За даними Укрстату, за три квартали, тобто із січня по вересень експорт становив 56,1 млрд доларів. Порівнюючи з січнем-вереснем 2020 року – він зріс на 48%.

При цьому, стало позитивним українське сальдо балансу – за 9 місяців країна експортувала на 443,2 мільйона доларів більше, аніж імпортувала.

Ситуацію з експортом України та причину зростання в студії телеканалу «Перший Діловий» обговорили з Олексієм Плотніковим, доктором економічних наук.

«Тут дві причини цього начебто позитивного явища. По-перше, це дуже низька база порівняння, ми всі знаємо, що у 20-му році розпочалася коронакриза, у нас було падіння не лише в Україні, а й вцілому по світі економічної активності. Тобто,  звичайно, що було падіння по українському експорту. І друга позиція – це те, що зросли ціни на традиційні статті українського експорту. Тобто подорожчав метал, подорожчала хімія, подорожчало все інше. Якщо подивитися на фізичний експорт, не на ціновий, у цінах там зростання майже на 30%. По фізичному обсягу там мінус 0,4%, тобто менше фізично навіть вивозять. Але за рахунок цін така начебто чудова статистика», – зазначив він.

Також експерт розповів, що Європі вигідно мати під боком країну, що розвивається, і отримувати від неї необроблену продукцію. За його словами, наша країна досі має структу експорту, яка притаманна країнам Африки, що розвиваються.

«Протягом всіх років незалежності структура експорту України – більше 50%. 55-60, зараз 51 мабуть, Це необроблена продукція. Тобто це продукція, фактично, з відсутністю доданої вартості. Якщо подивитися на розвинуті країни Європи, то в них 80% – це продукція оброблена. Тобто Україна має структу експорту, яка притаманна країнам Африки, що розвиваються. Звичайно, для Європи вигідно це отримувати з України, мати таку невеличку країну, що розвивається, але в центрі Європи. Логістично, як завгодно. Але знову ж таки – чи вигідніше продавати не арматуру, а щось зроблене з арматури? Чи вигідно продавати не глину, а хоча б кахельну плитку?», – наголосив експерт.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Січня 2022 року - 22:54
За кожним бійцем буде закріплена певна зброя
18 Січня 2022 року - 22:46
Польська залізниця звинуватила «‎Укрзалізницю»‎ у блокуванні всіх транзитних залізничних перевезень
18 Січня 2022 року - 20:57
Він вимагав 600 тис. грн хабаря за безперешкодне виконання тендерних...
18 Січня 2022 року - 20:48
Колишнього посадовця Харківської ОДА звинувачують у шахрайстві та спонуканні до...