У Європі продовжує зростати ціна на газ

Поділитися:

Вартість газу в європейських країнах вже наближається до 335 доларів за одну тисячу кубометрів – принаймні на найбільшій біржі TTF. Навіть за минулі майже два тижні 2021 року ціна «блакитного палива» у Європі встигла піднятися на 40%. Про це свідчать дані біржових торгів однієї зі структур Європейської енергетичної біржі.

На думку експертів ринку, таке різке збільшення вартості газу для споживачів пов’язано з холодами в зимовий період. В європейських країнах температура повітря виявилася найнижчою за два роки. Тому споживати газу європейці стали більше, а значить і продають їм паливо дорожче.

Українські ж аналітики нагадують, що від вартості газу в Європі також залежать і ціни в Україні. Якщо Кабінет міністрів не прийме рішення повернути ручну регуляцію тарифів, ймовірно, найближчим часом газ значно подорожчає. При цьому також варто враховувати, що вже в березні температура повітря підніметься і ціна газу почне плавно знижуватися.

Нагадаємо, у Європі спостерігається зростання ціни на блакитне паливо у зв’язку з падінням постачання СПГ і одночасним активним використанням поточних запасів газу.

Також раніше ми написали про те, що в Україні з 1 січня 2021 року можуть довільно відключати подачу газу в разі відсутності наявності спеціальних лічильників в будинках українців.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 22:57
Фахівці оцінюють суму вкраденого в десятки мільйонів доларів
20 Квітня 2021 року - 22:28
Місцеві "аналітики" провину за таку шкоду поклали на українську сторону
20 Квітня 2021 року - 21:30
До набрання чинності, виконавці могли стягувати кошти тільки за несплату...
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...