У Європі падає ціна на газ

Поділитися:

У Європі 28 жовтня продовжила зниження спотова вартість «блакитного палива» на тлі оголошених російською компанією «Газпром» планів закачування газу у сховища ЄС. Відповідне повідомлення в Росії зробили напередодні.

Як зазначають експерти, «Газпром» не озвучує свої плани щодо роботи на ринку ЄС– у сфері транзиту, зберігання, а також спотового продажу, тому ринок чутливо реагує на ймовірні фактичну присутність російського газу в Європі.

27 жовтня російський президент Володимир Путін доручив компанії «Газпром» після того як завершиться закачування у російські підземні сховища – попіклуватися про запаси «блакитного палива» у Європі. Очікується, що закачування має стартувати на другий тижня наступного місяця.

Саме через такі новини ціна листопадового ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures знизилася до 76,525 євро за МВт·год, або 918 доларів за тисячу кубометрів. Згодом вартість повернуласяя до рівня 942 доларів.

Попереднього дня торги завершилися з ціною 1062 долари за тисячу кубів. Того дня ціна знизилась через підвищення фізичного прокачування газу трубопроводу «Ямал-Європа» з 0,6 млн до 0,9 млн куб. м/год.

Нагадаємо, що в РНБО заявили, що країна готова до прокачування 50-55 млрд кубів газу.

Також ми писали, що станом на 27 жовтня в Україні газопостачальники знизили ціни на газ. Здешевленню річного тарифу сприяло втручання НАК «‎Нафтогаз України»‎.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні