У ЄС зростають ціни на електрику

Поділитися:

У Європейському Союзі знову дорожчає електрична енергія. Експерти назвали фактори різкого стрибка цін на даний ресурс.

За інформацією агенції Bloomberg, ціни зросли після прогнозу французької компанії Electricite de France SA (EDF). Вона вдруге за місяць погіршила очікування з виробництва струму на своїх атомних електростанціях. Так, виробництво на ядерних реакторах цьогоріч буде на рівні 295 – 315 тераватів на годину. Раніше прогнозували 300-330 ТВт.

При цьому EDF може ще раз погіршити прогнози. Це може статися після розкриття фінансової звітності, запланованого на 18 лютого. Так стверджують аналітики Morgan Stanley. Нижче 300 ТВт.год вироблення електрики на АЕС цієї компанії опускалося у 1990-му. Такий обсяг викликає тривогу за майбутню зиму в плані попиту та пропозиції, зазначають аналітики.

8 лютого ціна електрики у Німеччині з поставкою наступного року на торгах підіймалась до 147 євро за МВт.год (+4,7%). Зростання березневого контракту сягало 5,5%. Вартість французького контракту із поставкою за рік підіймалася до максимальних цього року 162 євро за МВт.год (+7%).

За оцінкою консалтингової компанії Enappsys Ltd, у другому півріччі 2021-го Франція була найбільшим у Європі нетто-експортером електроенергії. Країна відправляла за кордон близько 10% ресурсу.

Як зауважують експерти, скорочення виробництва електрики може знизити її поставки у Німеччину та Британію. Даний розвиток ситуації підвищить ризики для цін на газ і вугілля.

Примітно, що акції компанії EDF впали за результатом торгів 8 лютого у Парижі на 1,4%. Зниження котирувань становило 4,5%.

Раніше ми писали, що держава заборгувала «зеленим» енергетикам вже понад 50 млрд гривень.

Також ми писали про те, що НАЕК «Енергоатом» відсудив 4 млрд грн боргу у держпідприємства «Гарантований покупець» за електроенергію і може вимагати примусового виконання судового рішення та списання цих коштів.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ