У Рахунковій палаті розповіли, скільки недоотримав бюджет від оренди держмайна

Поділитися:

Згідно з даними, опублікованими Рахунковою палатою, державний бюджет через неякісне прогнозування недоотримав 2,6 млрд грн орендної плати за використання державним майном в період 2017-2020 років.

“Зокрема, аудит встановив, що Кабінет міністрів, Фонд держмайна та уповноважені органи управління об’єктами держвласності не забезпечили прийняття своєчасних і дієвих організаційних рішень, пов’язаних з передачею в оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна держпідприємств, їх ефективного використання та підтримку в належному стані, стабільності і збільшення надходжень до держбюджету орендної плати “, – йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Слід зазначити, що за вказаний проміжок часу в бюджет надійшло всього 5,4 млрд грн замість запланованих 7,9 млрд грн.

Крім того, планові показники надходжень орендної плати визначалися Мінфіном тільки на підставі прогнозів Фонду держмайна або фактичних надходжень за попередній рік. При цьому не враховувався індекс інфляції і не включалися платежі за новими договорами оренди.

При цьому під час карантину Кабмін ввів знижки або звільнення від сплати орендної плати за користування державним майном для певних категорій орендарів.

Нагадаємо, що уряд заклав у проект держбюджету 4,6% ВВП, але потрібно врахувати всі існуючі ризики, щоб дійти до справжніх цифр. Карантин триватиме до кінця 2020 року, але невідомо, чи буде він поширений в 2021, а це має велике значення.

Раніше повідомлялося, що приватизація в 2021 році під загрозою зриву, а країна може недоотримати до свого бюджету близько 12 млрд гривень. Таку заяву зробили в Фонді держмайна (ФДМ), при цьому зазначивши, що деякі дії правоохоронних органів дестабілізують ситуацію, що склалася на державних підприємствах. При цьому у фонді наголошують, що правоохоронці тісно пов’язані з олігархами і всіляко дотримуються їх інтереси.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Червня 2021 року - 23:00
Рівень мінімальної зарплатні середнього медперсоналу підвищено до 13,5 тисяч гривень,...
18 Червня 2021 року - 22:00
Кому і скільки видавати грошей - вирішуватиме місцева влада.
18 Червня 2021 року - 13:22
Відповідно до прийнятого законопроекту вже з 1 вересня 2021 року...