У Рахунковій палаті розповіли про результати аудиту держпідприємств

Поділитися:

26,3 млрд гривень – така сума виявлених порушень під час аудиторських перевірок в 2020 році. Фахівці Рахункової палати перевірили майже 300 об’єктів. І виявили ознаки кримінальних злочинів під час кожної п’ятої перевірки. Про це повідомили у випуску новин «Першого Ділового» телеканалу.

Відомо, що найбільшу кількість злочинів було зафіксовано в агропромисловій сфері – майже на 7 млрд гривень. А також – у сфері безпеки, обороноздатності держави та паливно-енергетичному комплексі – на 5,5 мільярда.

Зафіксували аудитори порушення і в сфері адміністрування доходів держбюджету – майже 4 мільярди. Зокрема, результати перевірки показали, що Національна аграрна академія наук неефективно управляє державним майном, – зокрема землями. Оскільки 145 тисяч гектарів не внесені до Державного земельного кадастру. А 75% об’єктів взагалі не мають державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Чимало коштів також неефективно витрачається на екстрену медицину. У 2019 ця сума була на рівні 367 млн ​​гривень бюджетних коштів. За ці гроші можна було придбати 170 нових автомобілів швидкої допомоги.

Нагадаємо, що секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Рада національної безпеки і оборони продовжує робити аудит державних земель, дач і резиденцій на заповідних територіях Пущі-Водиці та Конча-Заспи. Відомо, що звіт з цього будуть представлені на найближчому засіданні.

Раніше повідомлялося, що в Рахунковій палаті повідомляють, що Україна за три роки отримала більше 129 мільйонів гривень збитків при закупівлі українцям одноразової натуральної допомоги «пакет малюка». Такі результати аудиту доцільності використання державних коштів під час цих закупівель.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Вересня 2021 року - 21:43
Проект по біометану на увазі інвестиції, і це добре для...
17 Вересня 2021 року - 21:22
При цьому президент VR Capital Group Ltd Річард Дейтц заявив,...
17 Вересня 2021 року - 20:49
Йдеться про період з січня по кінець серпня поточного року
17 Вересня 2021 року - 20:22
Таке збільшення виробничих площ дозволить виробляти на 25% більше продукції