У НКРЕКП розповіли, як за рік зросла ціна на газ

Поділитися:

У Нацкомісії з держрегулювання сфер енергетики та комунальних послуг розповіли, як змінилася ціна на природний газ упродовж року для побутових споживачів.

Згідно зі звітом про фінансовий моніторинг ринку, у першому кварталі поточного року середньомісячна вартість «блакитного палива» становила 5,748 гривень за тисячу кубометрів. Показник на 15% нижчий за четвертий квартал минулого року, проте на 37% більший за перший квартал 2020-го.

Нацкомісія повідомляє, що з січня поточного року вартість палива знижувалась через ручне регулювання цін, запроваджене урядом, і введення ПСО для НАК «Нафтогаз України».

Вказано, що найбільше зросла вартість газу для релігійних організацій, найменше – для побутових споживачів. У лютому-березні здорожчало «блакитне паливо» для промислових підприємств.

Різниця у вартості для непобутових і побутових споживачів становить у середньому 1020 гривень на користь останніх, додає регулятор.

Як відомо, «Нафтогаз України» підвищив тарифи на природний газ на липень на 10% – до 13 гривень 13 копійок за кубометр. У червні пропонувалася ціна 11 гривень 94 копійок за кубометр. Про це йдеться на офіційному сайті компанії.

Також ми писали, що в Україні цілком можливе підвищення місячних тарифів на природний газ. Як пояснив глава Міністерства енергетики Герман Галущенко, така ситуація загрожує Україні, якщо на європейському ринку продовжиться тенденція щодо підвищення вартості «блакитного палива» через його дефіциту.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Жовтня 2021 року - 21:57
Проти посадовця відкрито кримінальну справу за земельні махінації у місті.
21 Жовтня 2021 року - 20:28
Усі невакциновані громадяни мають знову встановлювати мобільний застосунок «Вдома».
21 Жовтня 2021 року - 19:58
Олександра Олійника поновили на цій посаді у травні 2021-го.
21 Жовтня 2021 року - 19:25
На підтвердження звинувачень політик не навів ані доказів, ані прізвищ.