У НБУ змінили правила відкриття банківських рахунків

Поділитися:

Національний банк змінив правила відкриття банківських рахунків, у рамках нового законодавства.

Так, за інформацією пресслужби Нацбанку, регулятором розширено можливості використання рахунків умовного зберігання (ескроу) – приватним нотаріусам дозволено відкривати такий рахунок для прийняття від боржника суми боргу; бенефіціарам такого рахунку (отримувачі коштів із цього рахунку) дозволено давати вказівки банкам для перерахування грошей з такого рахунку іншій особі.

Також у пресслужбі зазначають, що визначено порядок обігу нових цінних паперів – ощадних сертифікатів фінустанови. Окрім того, врегульовано питання відкриття рахунків міжнародним організаціям: зокрема, для іноземних представництв, які мають імунітет та дипломатичні привілеї, компаній-нерезидентів – зменшили перелік документів, необхідних для відкриття рахунків.

Українцям при відкритті рахунків дозволено пред’являти електронні документи (паспорт, паспорт для виїзду за кордон, свідоцтво про народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків у застосунку «Дія»).

Нові норми набирають чинності сьогодні, 16 червня.

Раніше повідомлялося, що НБУ вимагає звітності в 11 кредитних спілок. Вони мусять до 30 червня поточного року усунути причини своїх порушень.

Нагадаємо, у Національному банку повідомили, чому в Україні прискорилася споживча інфляція. За даними НБУ, у травні інфляція у річному вимірі прискорилася до 9,5% (у квітні – 8,4%). Такий показник перевищив прогноз регулятора, який було зроблено у квітні. За місячним показником ціни підвищилися на 1,3%.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
29 Липня 2021 року - 13:15
Для отримання відшкодування необхідно звернутися до регіональних підрозділів грошового обігу...
29 Липня 2021 року - 12:43
Від початку минулого року українці можуть звернутися в управління соціального...
29 Липня 2021 року - 12:41
Над проблемою активно працюють бригади обленерго
29 Липня 2021 року - 12:13
Рада національної безпеки та оборони проведе виїзне засідання в Донецькій...