У НБУ спрогнозували втрати економіки від зимового локдауну

Поділитися:

У Нацбанку розповіли про втрати економіки від зимового локдауну. Там зазначають, що карантинні обмеження, що вводяться у зв’язку з пандемією COVID-19, матимуть різний вплив на попит і пропозицію на ринку.

Найближчої зими буде значно менше наслідків для економіки порівняно з попередніми обмеженнями. Пояснюють тим, що вітчизняний бізнес пристосувався до роботи онлайн, а також зростанням кількості вакцинованих, завдяки якому як підприємці, так і населення можуть продовжувати роботу.

У Нацбанку нагадали, що під час перших хвиль пандемії минулого року вони значно придушили і попит, і пропозицію. А в другій половині минулого року попит, з урахуванням поступової адаптації населення до обмежень, зміг відновитися. Наразі ж – стабільно стійкий. Тоді як відновлення пропозиції відбувається повільніше через проблеми зі світовим постачанням.

«Дисбаланс попиту та пропозиції на ринку генерує інфляційне середовище на глобальному рівні, що позначається і на українській економіці», – розповіли в НБУ.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила закон, який дозволить Нацбанку без тендерів здійснювати закупівлю юридичних послуг для представництва його інтересів у закордонних юрисдикційних органах.

Також ми писали, що Національний банк України змінив правила банківського нагляду в рамках моніторингу ринку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні