У НБУ пояснили зростання інфляції

Поділитися:

У Національному банку повідомляють, чому в Україні прискорилася споживча інфляція. За даними НБУ, у травні інфляція у річному вимірі прискорилася до 9,5% (у квітні – 8,4%). Такий показник перевищив прогноз регулятора, який було зроблено у квітні. За місячним показником ціни підвищилися на 1,3%.

У Нацбанку зазначають, що це пов’язано головно з високоволатильними компонентами споживчого набору – у тому числі суттєвим підвищенням цін на природний газ та соняшникову олію. Прискорилися і темпи здорожчання оброблених продовольчих товарів – до 11,2% за рік через подорожчання продуктів харчування у світі.

Здорожчання сировини та енергії вплинуло на ціни на хліб, макаронні, кондитерську продукцію та м’ясні продукти. На зростання показника також вплинув стійкий споживчий попит.

Вартість послуг зросла до 8% у річному вимірі. Головно – йдеться про заклади громадського харчування, культури та відпочинку, послугу з оренди житла, мобільного зв’язку. Зросла і вартість курсів вивчення іноземних мов, водійських курсів і обслуговування авто.

Споживчий попит прискорив зростання цін на непродовольчі товари – до 1,4% у річному вимірі.

Нагадаємо, за підсумками квітня 2021 року рівень споживчої інфляції в Україні сповільнився на 1%: до 8,4% з 8,5% в березні. Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ).

Також ми писали, що в НБУ заявили, що в цілому рівень інфляції виявився нижчим, ніж раніше прогнозували експерти в своєму економічному огляді на квітень.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Вересня 2021 року - 8:28
Міністр охорони здоров'я зазначив, що пріоритетні групи населення, які вакцинувалися...
23 Вересня 2021 року - 7:27
Від сьогодні, 23 вересня, вся Україна переходить до «жовтої» карантинної...
23 Вересня 2021 року - 7:16
Нова угода набере чинності на 30 день з офіційної дати...
22 Вересня 2021 року - 20:07
У Держстаті підрахували, що найбільше коштів піде на оплату праці...