У НБУ пояснили правила оповіщення клієнтів банків

Поділитися:

Національний банк України поінформував про нові правила оповіщення клієнтів. Так, все банки країни повинні сповіщати своїх клієнтів про зміну тарифів на грошові перекази не пізніше ніж за 30 днів.

Чинне законодавство про платіжні системи та переказ грошей передбачає те, що банк зобов’язаний попереджати клієнтів про зміни тарифів за 30 днів, інакше він порушує їх права. Для оповіщення банк може використовувати будь-які канали зв’язку: повідомлення в месенджері, мобільному додатку, телефонні дзвінки або розмістити відповідну інформацію на своєму сайті.

“Якщо ж банки змінили тариф без попередження, то клієнтам необхідно надіслати письмову скаргу на ім’я керівництва банку і дочекатися офіційної відповіді”, – йдеться в публікації.

У Нацбанку відзначають, що після скарг зазвичай банки погоджуються відкласти підвищення тарифів і повернути списану комісію.

Нагадаємо, що аналітики ІГ ICU прогнозують, що вже у вересні Нацбанк змушений буде ще більше знизити облікову ставку з нинішніх 6% до 5,5%, а в 2021 році підніме її до 6,5%.

Раніше повідомлялося, що в Національному банку України заговорили про порушення в нормативах максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента, а також норми довжини відкритої валютної позиції з боку більш десяти українських банків. Поточний норматив повинен не перевищувати позначку в 25% і 10%, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Червня 2021 року - 23:00
Рівень мінімальної зарплатні середнього медперсоналу підвищено до 13,5 тисяч гривень,...
18 Червня 2021 року - 22:00
Кому і скільки видавати грошей - вирішуватиме місцева влада.
18 Червня 2021 року - 13:22
Відповідно до прийнятого законопроекту вже з 1 вересня 2021 року...