У Мінекономіки хочуть підняти ціни на алкоголь

Поділитися:

В Україні може підвищитися мінімальна гуртова та роздрібна вартість окремих видів спиртних напоїв, зокрема, на 6,2% – горілки та лікеро-горілчаних виробів, на 5,9% – віскі, рому і джину, на 5,5% – коньяку. Такі наміри Міністерства розвитку економіки.

Відомство на своєму сайті оприлюднило проект постанови для публічного обговорення. У додатку вказується, що мінімальна вартість оптового продажу одного літра ставвідсоткового спирту, який використовують для виробництва горілки і лікеро-горілчаних виробів, за умови збільшення цін сягне 362 гривень, роздрібної – 475 гривень. Мінімальна оптова ціна на віскі, ром і джин запланована на рівні 721 гривні (роздрібна – 948 грн), на коньяк 3 зірки – 516 гривень (у роздрібі – 677 грн), на коньяк 4 зірки – 560 грн (роздрібна ціна – 735 грн), на коньяк 5 зірок – 608 грн (у роздрібі – 799 грн).

Міністерство пояснює, що такі мінімальні ціни передбачені плановими показниками поточного року. Підвищення цін обґрунтоване зростанням цін складових спиртних напоїв. Йдеться про сировину, комплектувальні та енергоносії, а також витрати на оплату праці. Вказано, що наразі – розмір мінімальних цін на деякі види спиртного не відповідає витратам суб’єктів господарювання на його виробництво.

Як очікується, підвищення рівня мінімальних цін поповнить державний та місцевий бюджети на 300 млн грн. Також це убереже громадян від негативних наслідків від вживання алкоголю.

Нагадаємо, що в Україні восени запрацюють електронний акциз та електронна марка. Запустять відповідний пілотний проект Міністерство цифрової трансформації та Державна податкова служба.

Також ми писали, що світові ціни на продукти продовжують зростати. Україна теж не відстає в цьому питанні. Так, з початку року помітно подорожчав борщовий набір, соняшникова олія, курячі яйця. Основні причини підвищення цін – це пізня весна, яка зрушує терміни вирощування ранніх культур, і локдаун – через нього виявилися розірваними ланцюжки поставок по імпорту.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 14:03
Зокрема, Кулеба вважає, що НАТО «не зробив нічого», щоб Україна...
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб