«У Мін’юсту проблеми з комунікаційною стратегією» – експерт

Поділитися:

Після відставки Арсена Авакова «Слуги народу» хочуть вивести Національну гвардію і Державну прикордонну службу з-під контролю Міністерства внутрішніх справ (МВС) України.

У фракції розповіли, що завдання про поділ МВС на кілька інстанцій і відділенні від відомства Нацгвардії з Держприкордонслужбою було поставлено перед новим міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським.

Водночас кандидатуру першого віцепрем’єр-міністра і міністра економіки Олексія Любченка більше не розглядають як претендента на пост прем’єр-міністра після можливої ​​відставки Дениса Шмигаль восени та переформатування уряду. На цей пост з більшою часткою ймовірності буде претендувати міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Подробиці теми розповів економіст Ігор Чаленко в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Я не бачу поки що ніяких кардинальних змін в векторі економіки. Ніякого економічного прориву або потоку інвестицій ми поки що не бачимо. Єдине, що я можу дійсно відзначити – це те, що у нас і справді покращилася комунікація з різними міністерствами. Зараз ми хоча б знаємо, хто у нас міністр економіки. Тому що коли на цій посаді був пан Петрашко, я думаю не те що для українців, а для значної кількості нашого колег – це було відкриттям. І це все реальна історія, ми не раз чули про це в ефірах. І вся ця проблема фактично впирається в одне головне питання, який власне у нас вектор розвитку економіки? Зараз ми орієнтуємося на західні країни або зараз вже у нас звучать розмови про орієнтацію на Китай. Так, звичайно всі ці заяви поки що звучать більше на політичному рівні, але потім у нас може спливти якийсь несподіваний меморандум, наприклад, між нашим Міністерством інфраструктури та Китайською Народною Республікою. Адже міністерство взагалі майже не веде комунікації з суспільством. Я веду до того, що міністр економіки в подібній ситуації виявляється в деяких моментах просто заручником, оскільки він може планувати спочатку одне, а потім зверху йому спустять нові рішення. Хоча тут я звичайно ж погоджуся, що в порівнянні зі своїм попередником, новий міністр економіки виглядає більш професійно», – сказав експерт.

Також фахівець вважає, що в Україні постійно змінюється економічна стратегія, адже кожен новий міністр упевнений в тому, що потрібно рухатися іншим шляхом. Тому з кожним новим чиновником в якихось важливих напрямках країна знову починає все знову

«Звичайно стратегія поступово змінюється. У нас так склалося, що кожен новий міністр відмовляється від напрацювань минулого міністра і каже, що тепер самостійно все зробить так, як треба. Але тут, на жаль, у самого міністра економіки дуже обмежене коло для маневрів, адже він фактично змушений підлаштовуватися під пріоритети Офісу президента. Якби у нас дійсно була б парламентсько-президентська республіка, то міністр приходив би на засідання й озвучував би свою точку зору. Але в нашому випадку, ставляться певні пріоритети. Наприклад, будівництво доріг, адже воно важливе в рамках «великого будівництва», – резюмував експерт.

Раніше в Міністерстві економіки України дали новий прогноз щодо рівня ВВП в державі. Про це повідомляє перший віцепрем’єр – міністр економіки України в рамках своєї пресконференції.

У міністерстві кажуть, що 2021 рік стане для України роком інвестицій – вони повинні дійти до значення в 1 млрд доларів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо