У Мін’юсті закликали олігархів активніше позбавлятися активів

Поділитися:

Заможним українцям, які мають ознаки олігархів, залишаються трохи понад 3 місяців, щоб позбутися активів чи посади. Про це нагадав Міністр юстиції Денис Малюська,  як повідомляють журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

«Наразі ж ті, хто має всі ознаки олігарха, має ще трохи понад 3 місяців для того, щоб за власною ініціативою позбутися принаймні однієї з них. Адже ключова мета закону про олігархів – не загнати їх у рамки обмежень, а спонукати добровільно відійти від зловживань своїм статусом», – сказав він.

Вже приблизно наприкінці травня РНБО зможе оприлюднити перші рішення про визнання осіб олігархами. До відповідного реєстру потраплятимуть ті, хто матиме такі ознаки: наявність значних активів; монополія на окремому ринку товарів; участь у політичному житті; контроль медіа.

Всі ці критерії може перевірити кожен охочий у відкритих доступах. Нагадаємо, президент України Володимир Зелнський підписав так званий закон про олігархів у листопаді 2021-го року. У документі йдеться «про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті».

Як ми писали раніше, в Міністерстві юстиції розповіли, хто за ознаками є очевидним олігархом у рамках закону про деолігархізацію, який набуде чинності з 7 травня 2022 року.

На думку голови відомства Дениса Малюськи, відповідають критеріям низка українських підприємців та народних депутатів, таких як Петро Порошенко, Рінат Ахметов та Ігор Коломойський.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ